REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To nie jest zwykły remaster. Ghost of Tsushima Director’s Cut zabierze cię na wyspę, gdzie twój samuraj zmierzy się z przeszłością

Sony zapowiedziało reedycję jednego ze swoich największych hitów. Ghost of Tsushima Director's Cut to nie jest jednak zwykły remaster. Gra otrzymała fabularny dodatek, który zabierze nas na wyspę Iki i już wiemy, ile przyjdzie nam za to zapłacić.

02.07.2021
6:31
ghost of tsushima directors cut
REKLAMA

Ghost of Tsushima okazało się trochę niespodziewanie jedną z najlepszych gier wideo ostatniego roku. Sucker Punch, czyli odpowiedzialne za nią studio, przygotowało wciągającego open worlda, który zachwycał oprawą audiowizualną i pięknie opowiedzianą historią. Pod względem mechaniki zawstydził ostatnie odsłony serii Assassin’s Creed od Ubisoftu.

REKLAMA

Fani bardzo ciepło przyjęli nową produkcję, co dało Sucker Punch wiatr w żagle. Bardzo szybko przygotowali dodatek, który dodał do ich gry… bardzo wciągający i całkowicie bezpłatny tryb multiplayer Ghost of Tsushima: Legends. Dodatek pozwala wykonywać misję kilku samurajom jednocześnie. Wypadł świetnie, a kwestią czasu było, aż Sony wyda odświeżoną wersję hitu na konsole nowej generacji.

Ghost of Tsushima Director’s Cut na PS4 i PS5 to nie jest zwyczajny remaster.

Nowa wersja gry będzie dostępna zarówno na poprzedniej generacji konsol, jak i na PlayStation 5, a w ramach Ghost of Tsushima Director’s Cut otrzymamy… dodatek fabularny. Okazuje się, że historia samuraja Jina Sakaia nie została opowiedziana w pełni i już 20 sierpnia 2021 r. będziemy mu towarzyszyć w innej lokacji niż w podstawowej wersji gry, czyli na wyspie Iki.

Sucker Punch wyjaśnia, że Jin w dodatku do Ghost of Tsushima wyruszy na Iki po to, żeby zbadać plotki na temat mongolskiej obecności na tej wyspie. Na miejscu nastąpi zwrot akcji, a historia stanie się dla Sakaia znacznie bardziej osobista. Samuraj, który w wyniku inwazji Mongołów stał się Duchem, będzie musiał się zmierzyć z traumą ze swojej przeszłości…

Oprócz nowej mapy możemy liczyć na zupełnie nowych bohaterów, nowy pancerz dla Jina i jego konia, nowe mini-gry, nowe techniki do opanowania, nowe archetypy wrogów i nowe zwierzątka do pogłaskania. Na obu platformach, czyli na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, pojawią się też zupełnie nowe trofea do odblokowania związane z wyspą Iki oraz nową zawartością.

ghost of tsushima directors cut 0 class="wp-image-1769001"
Ghost of Tsushima Director’s Cut to coś więcej niż Remaster

Co jeszcze zawiera i ile kosztuje Ghost of Tsushima Director’s Cut?

W przypadku Ghost of Tsushima Director’s Cut na PS5 możemy liczyć też na spore odświeżenie warstwy wizualnej (4K, 60 FPS, krótsze czasy ładowania). Zapowiedziano też lip-sync dla japońskiego dubbingu w scenkach przerywnikowych (gorąco polecam go wybrać — ma super klimat!). Do tego dochodzi obsługa zaawansowanej haptyki oraz adaptacyjnych spustów w kontrolerze Dual Sense.

Jeśli chodzi o cenę, to Ghost of Tsushima Director’s Cut zostało wycenione na 60 dol. w wersji na konsole PlayStation 4 oraz na 70 dol. w wersji na konsole PlayStation 5. Gra będzie dostępna zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i na płytach dedykowanych obu generacjom konsol Sony. Oprócz tego gracze będą mogli wykupić uaktualnienie podstawowej wersji gry i przenieść do niej swoje save’y.

ghost of tsushima directors cut 0 class="wp-image-1769004"
W dodatku do Ghost of Tsushima trafimy na wyspę Iki
REKLAMA

Za aktualizację zapłacimy równowartość 20 dol. w wersji na konsole PS4 lub 30 dol. w przypadku wyboru wersji na konsole PS5 (z opcją późniejszego upgrade’u dodatku z jednej wersji do drugiej za równowartość 10 dol.). Biorąc pod uwagę fakt, że mowa jest tu o zupełnie nowej zawartości, a nie tylko łatce graficznej, wydaje się to bardzo rozsądną propozycją.

Jakby tego było mało, Sucker Punch przygotuje patch dla osób, które nie zdecydują się na zakup rozszerzenia Ghost of Tsushima Director’s Cut. Wśród nowości dostępnych dla wszystkich wymienione są usprawnienia w Photo Mode i opcja przemalowania przycisków oraz zaznaczanie celu i chowanie kołczanu podczas walki. Ghost of Tsushima: Legends również doczeka się aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA