REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści dostępne za darmo na Androida. No, prawie za darmo

Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści, czyli gra RPG na bazie Gwinta wydana na zachodzie pod tytułem Thronebreaker, dostępna jest do pobrania za darmo na smartfony i tablety. Jest jednak haczyk: CD Projekt RED zdecydował się na model Freemium.

18.06.2021
6:55
thronebreaker-android-za-darmo-wojna-krwi-wiedzminskie-opowiesci-freemium
REKLAMA

Thronebreaker to całkiem solidna gra z gatunku RPG, która rozpoczęła swój żywot jako kampania fabularna do Gwinta, ale z czasem przeobraziła się w samodzielną produkcję. Gracze przejmują w niej kontrolę nad królową Meve i jej armią, a potyczki z wrogimi wojskami oraz potworami realizowane są za pomocą kart.

REKLAMA

Na potrzeby fabuły, w której wyboru moralne odgrywają ważną rolę, wykorzystano solidnie zmodyfikowaną mechanikę Gwinta. Niesymetryczne pojedynki wykorzystują wirtualne kartoniki niedostępne w taliach do rozgrywki online, dzięki czemu Wojna krwi, chociaż jest RPG-iem, czasem przypomina… grę logiczną.

thronebreaker the witcher tales switch wojna krwi wiedzmińskie opowieści nintendo cd projekt red wiedźmin 3 dziki gon class="wp-image-1077672"
Wojna krwi to pierwsza i jak na razie jedyna z Wiedźmińskich opowieści

Thronebreakera, czyli Wojnę krwi: Wiedźmińskie opowieści można pobrać bez opłat na smartfony i tablety z Androidem.

Gra w pierwszej kolejności trafiła na platformy stacjonarne, czyli pecety oraz konsole Microsoftu i Sony. Nie sprzedała się jednak tam zbyt dobrze, a sam Gwint, zapewne ze względu na to, że najpierw wydany został na platformy stacjonarne, nigdy nie stał się globalnym hitem i CD Projekt RED nabrał wody w usta, jeśli chodzi o ewentualne kontynuacje, ale… o produkcji nie zapomniał.

REKLAMA

W późniejszym terminie pojawił się port Thronebreakera na Nintendo Switcha, gra trafiła też do biblioteki Xbox Game Pass, ale poza abonamentem Microsoftu na innych platformach nadal trzeba było za nią płacić. To się zmieniło wraz z wydaniem wersji Freemium, która pojawiła się w sklepach App Store i Google Play.

Sytuacja wygląda tu teraz podobnie, jak w przypadku Cywilizacji VI, która na sprzęty mobilne również jest dostępna w modelu Freemium. Gra możliwa jest do pewnego momentu, po którym trzeba będzie wysupłać na pełną wersję Thronebreakera równowartość 9,99 dol. w przypadku Androida lub 47,99 zł w wersji na iPhone’y i iPady (przy czym raz kupiona gra zadziała zarówno na sprzętach z iOS, jak i iPadOS).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA