REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wololo! Age of Empires II z oficjalną polską kampanią. Po 22 latach od premiery

Już w tym roku do sprzedaży trafi Age of Empires IV, ale Microsoft cały czas rozwija reedycję AoE2. Zapowiedziano właśnie trzy nowe kampanie, a gwiazdą jednej z nich będzie polska królowa Jadwiga.

14.06.2021
20:11
age of empires II definitive edition dawn of the dukes polska polacy krolowa jadwiga husaria dodatek kampania 2
REKLAMA

Od dawna wiemy, że w tym roku do sprzedaży trafi Age of Empires IV, a Microsoft podczas swojej konferencji zorganizowanej z okazji targów E3 zdradził, iż premiera nowego RTS-a odbędzie się 28 października. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy poprzednich odsłon cyklu Age of Empires powinni się pakować — firma zapowiedziała nowy dodatek do… AoE2.

REKLAMA

Age of Empires II: Dawn of Dukes z Polakami i królową Jadwigą

Gracze, którzy nie są na bieżąco z ofertą strategii czasu rzeczywistego od Microsoftu, mogą unieść w zdziwieniu teraz brew, gdyż AoE2 trafiło do sprzedaży… w 1999 r. Gra jest mimo to nadal rozwijana przez Microsoft i doczekała się już aż dwóch (!) remasterów. Drugi z nich, czyli Age of Empires II: Definitive Edition, otrzymuje regularnie uaktualnienia w tym np. battle royale.

Oprócz tego gracze mogą liczyć na zupełnie nowe oficjalne kampanie. Najnowszy dodatek do AoE2, który właśnie zapowiedziano, nosi nazwę Dawn of Dukes i składają się na niego trzy kampanie fabularne, dwie nowe nacje z centralnej oraz wschodniej Europy i zupełnie nowe mapy. Z naszej perspektywy najciekawiej wygląda ta, w której sterować będziemy Polakami pod wodzą królowej Jadwigi.

age of empires II definitive edition dawn of the dukes polska polacy krolowa jadwiga husaria dodatek kampania class="wp-image-1748118"
Polacy oficjalnie w Age of Empires II. Czekaliśmy na to jedynie 22 lata

Dodatek do Age of Empires II o tytule Dawn of Dukes wprowadza trzy nowe kampanie fabularne.

Oprócz tego gracze w Age of Empires II: Dawn of Dukes będą mogli się wcielić w Litwinów, czyli braci Algirdasa i Kestutisa. Są oni ostatnimi poganami w Europie, którzy bronią się zarówno przed Teutonami szerzącymi Chrześcijaństwo, jak i wnukami Czyngis-chan oraz jego hordą.

REKLAMA

Trzecia kampania w Age of Empires 2: Dawn of Dukes bierze z kolei na tapet Jana Zizkę, czyli walczącego ze Świętym Imperium Rzymskim jednookiego czeskiego bohatera narodowego. Tego wybitnego dowódcę, który nie przegrał nigdy żadnej bitwy, na zawsze zmieniły nauki Jana Husa, którym pozostał wierny aż do śmierci.

W ramach nowych kampanii do AoE2 pojawią się specjalne jednostki, w tym np. hufnice oraz husyckie wozy opracowane przez Jana Zizkę, które były protoplastami używanych przez współczesne armie czołgów. Do tego dochodzi, a jakże, polska husaria, a także obuchy, czyli piechota wyposażona w młoty bojowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA