REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sporo wyciekło. Age of Empires 4 — lista cywilizacji i otwarte beta testy

Microsoft szykuje się teraz do premiery Age of Empires 4, czyli nowej odsłony kultowego cyklu strategii czasu rzeczywistego. Do sieci trafiła informacja, jakich grywalnych nacji możemy się po niej spodziewać.

23.05.2021
18:01
age of empires IV trailer aoe4
REKLAMA

Age of Empires to jedne z najlepszych RTS-ów w historii. Prawami do serii dysponuje dziś Microsoft, który w ostatnich latach odświeżył wszystkie trzy dotychczasowe odsłony cyklu, a do tego już w 2017 r. pochwalił się rozpoczęciem prac nad czwartą częścią. AoE4 ma trafić do graczy jeszcze przed końcem tego roku.

REKLAMA

Za nową grę odpowiada studio Relic Entertainment, które ma w portfolio takie produkcje jak Company of Heroes i Warhammer 40,000: Dawn of War. Nieco miesiąc temu twórcy podzielili się kilkoma zwiastunami, które prezentowały gameplay Age of Empires 4 w akcji oraz zdradzały sporo informacji na temat nadchodzącej produkcji. Poznaliśmy też listę kilku cywilizacji, którymi przyjdzie nam sterować.

Lista nacji w Age of Empires IV

Relic Entertainment już wcześniej zdradziło, że w AoE IV staniemy na czele ośmiu państw. Do tej pory dowiedzieliśmy się jednak tylko tego, że będą wśród nich takie nacje Anglicy, Mongołowie, Chińczycy i sułtanat Delhi. Teraz do sieci trafiły dość wiarygodnie wyglądające plotki, jakoby na oficjalne ogłoszenie czekały jeszcze cztery inne frakcje, takie jak:

  • Abbasydzi;
  • Francuzi;
  • Święte Cesarstwo Rzymskie;
  • Rusowie.

Każda wspomniana cywilizacja otrzymała krótki opis. Dzięki temu wiemy, że Abbasydzi będą mistrzami broni oblężniczych, podczas gdy Francuzi skupią się na kawalerii, a do tego szybciej zbudują fortyfikowane pozycje. Święte Cesarstwo Rzymskie otrzyma prałatów do poprawy gospodarki i walczyć będzie głównie z użyciem piechoty, podczas gdy Rusowie otrzymają bonusy do łowiectwa i zbierania roślin.

age of empires 4 lista cywilizacji nacji frakcji aoe iv 2
age of empires 4 lista cywilizacji nacji frakcji aoe iv 1
Opis sześciu frakcji z AoE IV trafił do sieci, z których aż cztery są miłą niespodzianką

Age of Empires 4 — nadchodzą otwarte beta testy.

REKLAMA

Na potwierdzenie informacji o dodaniu do gry czterech nowych nacji wymienionych na przecieku jeszcze czekamy, tak samo jak na informację o starcie otwartych beta testów i premierę. Ta się zbliża już wielkimi krokami — profil gry pojawił się już nawet w bazie koreańskiej agencji ratingowej, która ocenia nowe produkcje najczęściej od miesiąca do dwóch miesięcy przed premierą.

Wedle naszych dotychczasowych informacji premiera Age of Empires IV zaplanowana została na jesień, ale możliwe, że otwarte beta testy ruszą już w okolicy targów E3, które w tym roku odbędą się w cyfrowym wydaniu w terminie od 12 do 15 czerwca 2021 r. Zabraknie na nich co prawda takich firm jak Sony, EA i Blizzard Activision, ale przynajmniej się odbędą, a nie tak jak rok temu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA