REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Szybko poszło. Podszywają się pod administrację Amazon.pl, żeby oszukać klientów

To było do przewidzenia. Cybeprzestępcy już rozpoczęli żerowanie na mniej świadomych internautach, którzy zdecydowali się robić zakupy na Amazon Polska. Radzimy mieć się na baczności.

12.03.2021
12:41
koronawirus spam scam złodzieje
REKLAMA

UWAGA: Na Facebooku działa grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert z Amazon PL, DE i innych.

REKLAMA

Amazon.pl w końcu wystartował. Co prawda owa premiera jest, dyplomatycznie rzecz ujmując, przeprowadzona zbyt pospiesznie. To zapewne w przyszłości się zmieni, ale póki co oferta polskiego Amazonu wypada blado w porównaniu z Allegro, z konkurencyjnymi sklepami a nawet z obsługującym polski rynek Amazon.de.

Truizmem jest jednak zauważenie, że Amazon.pl to i tak sensacja – nie tylko medialna. Temat polskiego Amazonu cieszy się uzasadnionym wysokim zainteresowaniem polskich konsumentów. To nie umknęło uwadze cyberprzestępców.

Uwaga na spam. Cyberprzestępcy podszywają się pod administrację Amazon.pl.

 class="wp-image-1626272"

O pierwszych mailach od spamerów dowiadujemy się z facebookowej grupy Amazon.pl najlepsze okazje. Mail jest przy tym dość niedbale stworzony – prawdopodobnie przez cyberprzestępców mających niewielkie pojęcie o języku polskim i tłumaczony na nasz język za pomocą cyfrowego translatora. Widać to po kiepskiej gramatyce i zwrotach typu Idź, żeby przerwać tezę Tutaj.

Możemy jednak założyć, że w nieodległej przyszłości tego rodzaju maile będą wyglądać dużo bardziej wiarygodnie i dużo łatwiej będzie się na nie nabrać. Jak odróżnić fałszywy mail od prawdziwego? Najłatwiej uważnie sprawdzać łącza, na które prowadzi.

REKLAMA

Korespondencja od Amazonu z pewnością nie będzie prowadziła pod żadną inną domenę niż Amazon.pl. Jeżeli więc jesteśmy kierowani na amazon.superdomena.com, amazon-pl.art.de czy inne podobne co zmyślone tu przykłady – z pewnością jest to oszustwo. A zamiast obiecanej super-okazji witryna imitująca Amazon służy do kradzieży naszego loginu i hasła.

UWAGA: Na Facebooku działa grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert z Amazon PL, DE i innych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA