REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Jeden dzień wystarczył, by Elon Musk został czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie

Mimo pandemii koronawirusa, Elon Musk musi być dzisiaj w wyjątkowo dobrym humorze. W jeden dzień udało mu się wskoczyć na czwarte miejsce wśród najbogatszych osób na świecie.

18.08.2020
17:16
REKLAMA

Fortuna Muska gwałtownie powiększyła się po tym jak akcje Tesli wystrzeliły podczas poniedziałkowej sesji do rekordowych 1650 dol. za akcję. W ciągu jednego dnia fortuna Muska powiększyła się tym samym o 7,8 mld dol. Jak dotąd, w samym 2020 roku, który dla całego świata stał się synonimem przeklętego roku, Elon Musk wzbogacił się o dodatkowe 57,2 mld dol. - wskazują analitycy z Bloomberga.

REKLAMA

Na dzisiaj bogatsi od Elona Muska są tylko Mark Zuckerberg (Facebook), Bill Gates (Microsoft) oraz Jeff Bezos (Amazon).

Różowa przyszłość przed Elonem Muskiem

Jakby tego było mało, analitycy spodziewają się, że fortuna Muska będzie nadal rosła w najbliższym czasie. Wtorkowa sesja na giełdzie może zacząć się dla Tesli od poziomu 1835 dol.

REKLAMA

SpaceX, druga z firm Elona Muska, także doskonale sobie radzi. Dopiero co jako pierwsza prywatna firma dostarczyła bezpiecznie astronautów na pokład stacji kosmicznej i z powrotem, wykonała pierwszy (krótki testowy) lot nową rakietą Starship, co chwilę wysyła kolejne satelity Starlink na orbitę (jedna z nich startuje dzisiaj - oglądaj tutaj), a w ubiegłym tygodniu otrzymała potężny kontrakt na realizację misji kosmicznych dla Departamentu Obrony USA. Wystarczy tutaj dodać, że Musk jest znaczącym udziałowcem zarówno w SpaceX jak i w Tesli.

Warto tutaj jednak zauważyć, że jak dotąd zarówno Bezos, Gates i Zuckerberg także w tym roku powiększyli swoje majątki. Zuckerberg po raz pierwszy osiągnął poziom 100 mld dol, a Bezos jest bliski osiągnięcia poziomu 200 mld dol. Gates, który jest założycielem Microsoftu, choć już nie jest zaangażowany w działania firmy, odnotował wzrost swojej fortuny do poziomu 121 mld dol.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA