REKLAMA

Galaxy Note 20 to nie wszystko. Nadchodzi tani Samsung Galaxy S20 Lite

Samsung chyba już nawet nie próbuje kryć tego, nad jakimi obecnie smartfonami pracuje. Samsung Galaxy S20 Lite pojawił się w bazie Geekbench.

14.07.2020 06.44
Samsung-Galaxy-S20
REKLAMA

Rzadko kiedy da się nas zaskoczyć premierą topowego urządzenia, którego nikt się nie spodziewał. Dzięki lawinie przecieków o nadchodzących smartfonach z linii Galaxy Note 20 wiemy już praktycznie wszystko — mają mieć więcej RAM-u niż typowy pecetaparat o wysokiej rozdzielczości oraz obudowę, która pod względem designu nawiązuje do obecnej topowej linii sprzętów.

REKLAMA

Fakt, że pojawi się lada moment nowa generacja smartfonów Samsunga z rysikami chowanymi w obudowie, nie oznacza przy tym, że rodzina telefonów Galaxy S20 pójdzie teraz całkowicie w odstawkę. W sieci znalazły się też w końcu informacje o nowym modelu o nazwie Galaxy S20 Lite. Będzie się on do niej zaliczał, ale ma być wyraźnie tańszy od swojego rodzeństwa.

Pierwsze informacje o Galaxy S20 Lite pojawiły się już miesiąc temu.

Wedle plotek do sprzedaży miały trafić SM-G780, czyli Galaxy S20 Lite dla Europy, oraz SM-G781, czyli Galaxy S20 Lite dla Stanów Zjednoczonych. Najpewniej jest w tym więcej niż ziarno prawdy. Samsung oznaczony SM-G781B pojawił się właśnie w bazie benchmarku Geekbench, a wraz z poświęconym mu rekordem dodano informacje o specyfikacji.

REKLAMA

Niezaprezentowany jeszcze oficjalnie Galaxy S20 Lite osiągnął 737 punkty w wydajności jednego rdzenia oraz 2619 punktów w pomiarze wydajności wielu rdzeni naraz w ramach Geekbench v5. Telefon kontroluje system Android 10 z nakładką OneUI 2.5. To samo oprogramowanie ma rzekomo trafić na urządzenia z linii Galaxy Note 20.

Oprócz tego Galaxy S20 Lite ma mieć 128 GB przestrzeni na system i dane użytkownika oraz 6 GB pamięci operacyjnej. Do tego dochodzi ośmiordzeniowy procesor o bazowym taktowaniu 1,8 GHz, ale nie wiemy, czy to będzie znana już jednostka, czy też zupełnie nowy układ zaprojektowany od podstaw z myślą o tym urządzeniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA