1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Galaxy Note 20 to nie wszystko. Nadchodzi tani Samsung Galaxy S20 Lite

Samsung-Galaxy-S20
164 interakcji
dołącz do dyskusji

Samsung chyba już nawet nie próbuje kryć tego, nad jakimi obecnie smartfonami pracuje. Samsung Galaxy S20 Lite pojawił się w bazie Geekbench.

Rzadko kiedy da się nas zaskoczyć premierą topowego urządzenia, którego nikt się nie spodziewał. Dzięki lawinie przecieków o nadchodzących smartfonach z linii Galaxy Note 20 wiemy już praktycznie wszystko — mają mieć więcej RAM-u niż typowy pecetaparat o wysokiej rozdzielczości oraz obudowę, która pod względem designu nawiązuje do obecnej topowej linii sprzętów.

Fakt, że pojawi się lada moment nowa generacja smartfonów Samsunga z rysikami chowanymi w obudowie, nie oznacza przy tym, że rodzina telefonów Galaxy S20 pójdzie teraz całkowicie w odstawkę. W sieci znalazły się też w końcu informacje o nowym modelu o nazwie Galaxy S20 Lite. Będzie się on do niej zaliczał, ale ma być wyraźnie tańszy od swojego rodzeństwa.

Pierwsze informacje o Galaxy S20 Lite pojawiły się już miesiąc temu.

Wedle plotek do sprzedaży miały trafić SM-G780, czyli Galaxy S20 Lite dla Europy, oraz SM-G781, czyli Galaxy S20 Lite dla Stanów Zjednoczonych. Najpewniej jest w tym więcej niż ziarno prawdy. Samsung oznaczony SM-G781B pojawił się właśnie w bazie benchmarku Geekbench, a wraz z poświęconym mu rekordem dodano informacje o specyfikacji.

Niezaprezentowany jeszcze oficjalnie Galaxy S20 Lite osiągnął 737 punkty w wydajności jednego rdzenia oraz 2619 punktów w pomiarze wydajności wielu rdzeni naraz w ramach Geekbench v5. Telefon kontroluje system Android 10 z nakładką OneUI 2.5. To samo oprogramowanie ma rzekomo trafić na urządzenia z linii Galaxy Note 20.

Oprócz tego Galaxy S20 Lite ma mieć 128 GB przestrzeni na system i dane użytkownika oraz 6 GB pamięci operacyjnej. Do tego dochodzi ośmiordzeniowy procesor o bazowym taktowaniu 1,8 GHz, ale nie wiemy, czy to będzie znana już jednostka, czy też zupełnie nowy układ zaprojektowany od podstaw z myślą o tym urządzeniu.