REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Allegro wyręczyło Microsoft i zdradziło datę premiery konsoli Xbox Series X

Bardzo możliwe, że Allegro popsuło właśnie niespodziankę Microsoftowi. W polskim serwisie pojawiła się informacja o dacie premiery Xbox Series X.

04.06.2020
9:34
xbox series x allegro data premiery
REKLAMA
REKLAMA

O nowym Xboksie wiemy już naprawdę sporo. Microsoft już dawno temu podzielił się zdjęciami zarówno konsoli, jak i odświeżonego kontrolera oraz informacjami o jego specyfikacji. Mamy za sobą też już pierwszy pokaz gier od firm trzecich — czyli zarówno tych wyłącznie na sprzęt zielonych, jak i multiplatformowych — a już w lipcu zaprezentowane zostaną tytuły od Microsoft Studios.

Wielkimi niewiadomymi są natomiast cena i dokładna data premiery Xbox Series X.

Wiele osób obawiało się, że pandemia koronawirusa opóźni premierę zarówno Xbox Series X, jak i konkurencyjnego PlayStation 5, a nową generację konsol powitamy dopiero w 2021 r. Jeśli jednak wierzyć ich producentom, to tak się nie stanie. Microsoft i Sony utrzymują, że ich sprzęty do grania pojawią się przed jeszcze upływem tego roku, czyli „na nadchodzące Święta”.

Obie firmy nie podają jednak, kiedy ich sprzęty miałyby dokładnie wjechać na sklepowe półki. Teraz jedynie zakładamy, iż stanie się to na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Taka data premiery miałaby sens, bo wtedy zarówno early-adopterzy, jak i rodzice z całego świata zdążyliby wyposażyć się w swoje egzemplarze jeszcze przed Wigilią.

W przypadku nowego Xboksa producenta wyręczyło polskie Allegro i wskazało jako datę premiery konsoli dzień 20 listopada 2020 r.

Serwis zaliczył falstart i podał datę premiery Xbox Series X na swojej stronie promującej ten produkt na długo przed jej debiutem. Co prawda firma usunęła już zapis informujący o dniu wprowadzenia konsoli do sprzedaży, ale ta data brzmi bardzo wiarygodnie. 20 listopada 2020 r. to w końcu piątek, na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jakby tego było mało, konsola Microsoftu obecnej generacji, czyli podstawowy wariant Xbox One, trafiła do sprzedaży (aczkolwiek tylko na wybranych rynkach) już 22 listopada 2013 r. Jeśli informacje dostarczone przez Allegro na temat Xbox Series X się potwierdzą, to jej następca pojawi się w sprzedaży dokładnie 7 lat bez dwóch dni później.

Oczywiście datę premiery podaną przez Allegro trzeba traktować z dozą nieufności.

Nie jest w końcu wykluczone, że to zwykły błąd. Jest również bardzo prawdopodobne, że polska firma próbuje w ten sposób narobić wokół siebie szumu i liczy teraz na to, iż internauci będą linkować do ich Strefy Premier oraz przygotowanej zawczasu podstrony Xbox Series X w serwisie Allegro, gdyż ta rzekoma data premiery pojawiła się po raz pierwszy właśnie tam.

REKLAMA

Takie linki z pewnością poprawiłoby pozycjonowanie witryny sprzedażowej konsoli, co za kilka miesięcy mogłoby przynieść platformie e-commerce spory zarobek z tytułu prowizji. Możliwe bowiem, że mamy do czynienia z taką samą sytuacją, jak w przypadku pewnego włoskiego sklepu, który podawał z bardzo dużym wyprzedzeniem cenę PlayStation 5.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA