REKLAMA

Microsoft pokazał wstępną rozpiskę premier dla Xbox Series X. Poznaliśmy też nowe dźwiękowe logo

Microsoft właśnie pokazał wstępną rozpiskę premier na 2020 r. Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące Xboksa Series X, gier oraz usług.

05.05.2020 14.33
Oto rozkład jazdy dla Xbox Series X. Są nowe plany i dźwiękowe logo
REKLAMA
REKLAMA

Załoga naszych redakcyjnych nerdów już od tygodni porównuje specyfikacje techniczne nowych konsol. Technikalia są ważna, ale koniec końców liczą się gry. Dlatego z wypiekami na twarzy czekam na czwartek, 7 maja 2020 r., bo właśnie wtedy zobaczymy pierwszy pokaz gier nowej generacji. Microsoft szykuje tego dnia konferencję, na której nareszcie poznamy szczegóły.

Xbox 20/20, czyli plan Microsoftu na dozowanie emocji. Nowa konferencja co miesiąc.

 class="wp-image-1056705"

Nowy wpis na stronie Xboksa zdradza plany odnośnie przyszłości marki. 7 maja odbędzie się konferencja Xbox 20/20 i będzie to pierwsze wydarzenie tego typu. Kolejne konferencje będziemy widzieć co miesiąc.

W ten sposób Microsoft chce angażować społeczność i wtajemniczać nas w rozwój konsol nowej generacji, postęp prac wewnątrz Xbox Game Studios, a także przyszłość usług takich jak Xbox Game Pass i Project xCloud.

Xbox Series X bez opóźnień. Premiera na Boże Narodzenie.

Przede wszystkim, Microsoft uspokaja: celem firmy pozostaje premiera Xboksa Series X na Boże Narodzenie. W tym okresie zadebiutuje też Halo Infinite.

Zespół Xboksa potwierdza też, że we wszystkich 15 studiach Xbox Game Studios zespoły deweloperów ciężko pracują nad grami na nową generację konsoli Xboks. Czytamy również, że najlepsze zespoły deweloperów z całego świata pracują, by dostarczyć nowe gry na premierę Xboksa Series X.

 class="wp-image-952448"

Zespół Xboksa poświęca też uwagę pecetowcom. Xbox Game Pass na PC otrzyma nowe premiery, w tym Halo Infinite, Wasteland 3, Minecraft Dungeons i zapowiadający się kapitalnie Microsoft Flight Simulator.

Wpis na stronie Xboksa potwierdza też prace nad xCloud, które ma być wdrożone w kolejnych krajach.

Jakie gry zobaczymy na Xbox Series X?

Tutaj pojawia się mały zgrzyt. W najbliższy czwartek, 7 maja 2020 r., nie poznamy jeszcze nowych gier tworzonych przez Xbox Game Studios. Na te tytuły poczekamy aż do lipca. Jest to duże rozczarowanie, bo po licznych zapowiedziach Microsoftu osobiście liczyłem na mocne uderzenie i dużą dawkę premier. Na to musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Pojutrze zobaczymy za to tytuły tworzone przez zewnętrzne studia. Możemy się więc spodziewać gier multiplatformowych. Podczas wydarzenia zobaczymy nie tylko zwiastuny, ale też gameplaye nowych tytułów.

Microsoft podkreśla, że pojawią się nowe materiały z Assassin’s Creed Valhalla. Możemy spodziewać się pokazu mocy, bowiem zespół Xboksa na każdym kroku podkreśla nowe możliwości związane z renderowaniem grafiki w 4K, z płynnością do 120 kl./s i wspieranym sprzętowo śledzeniem promieni.

Konferencję Xboksa można będzie oglądać na platformach Mixer, Twitch, Facebook, Twitter oraz YouTube. Szczegółowe opisy nowości znajdziecie też na Spider’s Web, więc bądźcie z nami w czwartek.

A na koniec: nowe dźwiękowe logo.

Wpis na stronie Xboksa zawiera jeden film trwający 16 sekund. Widzimy na nim logo Xboksa, ale ważniejsze jest to, co słyszymy.

REKLAMA

Jest to nowy dżingiel, czy też dźwiękowe logo, które będzie nam towarzyszyć przy materiałach związanych z Xbox Series X. Przyzwyczajcie się, bo zostanie z nami na długo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA