REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gracze, otwórzcie kalendarze. Pierwszy pokaz gier nowej generacji konsol już 7 maja

Najbliższy odcinek telewizyjnego show Inside Xbox, nadawanego między innymi na Mixerze i YouTubie, poświęcony będzie pierwszym prezentacjom gier na konsolę Xbox Series X.

30.04.2020
18:40
xbox series x specyfikacja
REKLAMA
REKLAMA

O nowych konsolach, w szczególności o nowym Xboksie, wiemy już całkiem sporo. Znamy najważniejsze elementy specyfikacji technicznej, wiele też już zostało powiedziane o rozwiązaniach programowych. Nowa generacja konsol powinna być dla entuzjastów technologii gier bardzo ekscytująca.

W przeciwieństwie do PlayStation 4 i Xboxa One, Xbox Series X i PlayStation 5 korzystają z wielu autorskich rozwiązań odróżniających je dość mocno od pecetów – z ciekawym wykorzystaniem bardzo szybkiej pamięci SSD i sprzętowym akcelerowaniem śledzenia promieni na czele. Gry od strony audiowizualnej mają się prezentować wręcz olśniewająco. Powinny być też bardziej złożone w swojej konstrukcji i bardziej rozbudowane, co umożliwić mają wspomniana pamięć oraz dużo lepsze CPU.

Tyle teorii. Pokaz gier na Xbox Series X odbędzie się 7 maja.

Będzie miał on miejsce podczas cyklicznego programu Inside Xbox. Pojawić się mają zarówno gry od Xbox Game Studios, jak i innych wydawnictw. W końcu dowiemy się, co faktycznie umożliwią nowe konsole: wszak do tej pory nie widzieliśmy ani jednej produkcji na PlayStation 5, a na Xbox Series X widzieliśmy na razie bardzo skromne techniczne dema gier z bieżącej generacji – Minecraft i Gears 5 – oraz bardzo skromne pokazy nowych odsłon Halo i Hellblade’a.

REKLAMA

Tym razem mamy poznać konkrety. Nowe tytuły, nowe produkcje i nowe technologie mają podkręcić nasze emocje (nie wiem jak z wami, ale na mnie to działa!) – choć mam nadzieję, że poza audiowizualnym spektaklem nowe gry będą też dawały przyjemność z samej zabawy. Trzymajmy też kciuki, by jak najwięcej pokazów dotyczyło samej rozgrywki – zwiastuny z prerenderowanymi animacjami są bardzo klimatyczne, ale wiele nam o grze czy konsoli nie powiedzą.

Lista gier na razie nie jest znana. Wiemy że Xbox Game Studios pracują nad Hellblade 2, Halo: Infinite i Forza Motorsport 8 – te gry ujrzymy niemal na pewno. Trzymam jednak kciuki, by pojawiło się również wiele innych. I, co już wynika z osobistych preferencji, jak najmniej sequeli i jak najwięcej gier, które zapewniają szczególną przygodę w trybie dla pojedynczego gracza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA