REKLAMA

Jest już oficjalny trailer Assassin’s Creed Valhalla. Wgniata w fotel

Assassin’s Creed Valhalla to - już oficjalnie - nowy tytuł kultowej serii. Zagramy w niego w święta Bożego Narodzenia 2020 r, również na konsolach nowej generacji.

30.04.2020 15.48
assassins creed valhalla
REKLAMA
REKLAMA

Po wczorajszej zapowiedzi przyszedł czas na konkrety. Assassin’s Creed Valhalla to nowa odsłona serii i jednocześnie pierwsza, która zagości na konsolach nowej generacji. Wbrew przeciekom, gra nie będzie wydana tylko na nextgeny, co byłoby posunięciem dość nielogicznym, biorąc pod uwagę gigantyczną bazę przeszło 150 mln użytkowników konsol obecnej generacji.

Assassin’s Creed Valhalla będzie jedną z pierwszych gier na konsole nowej generacji.

assassins creed valhalla class="wp-image-1138504"

Trailer zdradza, że gra wyjdzie na Xbox Series X i Xboksa One. Będzie działać w 4K Ultra HD z HDR, aczkolwiek tyczy się to tylko nadchodzącej generacji. Choć na trailerze nie zostało pokazane logo PlayStation i PC, to nie ma podstaw, by sądzić, że gra będzie tytułem na wyłączność na Xboksa. Logo Xboksa to w tym wypadku raczej tylko zabieg marketingowy, mający promować właśnie tę konsolę. Assassin's Creed Valhalla wykorzysta też technologię Smart Delivery, dzięki której grę kupimy raz, a dostaniemy ją w stosownych wersjach na konsolę Xbox One oraz Xbox Series X.

Tym samym trailer potwierdza, że konsole nowej generacji (a przynajmniej Xbox Series X) zobaczymy jeszcze przed okresem bożonarodzeniowym.

Assassin’s Creed Valhalla opowie historię najazdu wikingów na Anglię.

Historia będzie się rozgrywać częściowo na dalekiej północy, a cześciowo na Wyspach, w realiach pomiędzy IX a XI w. Poznamy historię odłamu bractwa Asasynów w szeregach wikingów. Wikingowie przeprowadzą ekspansję na Anglię, gdzie - jak można się spodziewać - trafią na zakon templariuszy. Ten zarys historii widać w pierwszym oficjalnym zwiastunie gry, gdzie poznajemy też głównego bohatera o imieniu Eivor.

Zwiastun AC: Valhalla wgniata w fotel.

Przepięknie zrealizowany materiał pokazuje zarówno surową, mroźną północ, jak i bogatszą, bardziej rozwiniętą Europę. Dla Anglii wikingowie są dzikim plemieniem, bez systemu wiary i bez głębszych przekonań, nastawionym wyłącznie na podbój. Trailer zderza te słowa z faktycznym życiem wikingów, którzy są ukazani jako społeczeństwo waleczne, ale też rodzinne i pełne wiary.

Dwie zupełnie różne scenerie będą nowością w serii. Możemy również spodziewać się wielkich bitew na otwartym terenie. Trailer zdradza też, że powrócą łodzie i cały mechanizm pływania. Niżej znajdziecie kilka klatek z trailera.

assassins creed valhalla class="wp-image-1138483"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138471"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138474"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138477"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138480"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138486"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138489"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138492"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138495"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138498"
assassins creed valhalla class="wp-image-1138501"

Valhalla zapowiada się na nowe rozdanie.

REKLAMA

Poznaliśmy lokacje i ramy czasowe, ale nadal nie wiemy nic o samej rozgrywce. Mimo to daję nowemu Asasynowi ogromny kredyt zaufania, właśnie z uwagi na niesamowicie ciekawe ulokowanie geopolityczne.

Trailer jest przepięknie zrealizowany, choć pamiętajmy, że nie jest to grafika z samej gry. Na gameplay musimy jeszcze poczekać. Zaczynamy zatem odliczanie do grudnia. Zima będzie wyjątkowo gorąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA