REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry, konsola, cena. Już dziś wieczorem poznamy część tajemnic PlayStation 5

11.06.2020
16:22
Gry, konsola, cena. Już dziś wieczorem poznamy tajemnice PlayStation 5
REKLAMA

Tak, to już. Emocje wśród graczy sięgają zenitu. Lider rynku konsol do gier pokaże nam jak on rozumie następną generację gier wideo. Zobaczymy po raz pierwszy gry na PlayStation 5. Liczymy na to, że będziesz z nami.

REKLAMA

Już w te Święta Bożego Narodzenia pierwsi z nas znajdą pod choinkami nowe zabaweczki z oznaczeniem PlayStation 5 lub Xbox Series X. Nowe konsole do gier mają zrewolucjonizować sposób, w jaki gry korzystają z pamięci masowej, wideo i operacyjnej. Dodatkowo stanowią swoiste przeprosiny za bieżącą generację, hamowaną przez bardzo przeciętne CPU i pamięci masowe.

Tyle teorii. Microsoft i Sony zdążyli nam już sporo opowiedzieć o sprzęcie i jego możliwościach, a obóz Xboxa opublikował nawet pierwsze zwiastuny gier multiplatformowych, które pojawią się między innymi na nowym Xboksie. Teraz przychodzi czas na prawdziwie nextgenowe gry, które będą próbować w pełni ujarzmić moc nowego sprzętu. Na pokaz Microsoftu jeszcze poczekamy – do lipca. Dziś za to, już o 22:00, zobaczymy co ma do zaoferowania rynkowy lider i faworyt.

Czas na PlayStation 5 i jego gry. Będziecie z nami? Tuż po konferencji w okolicach północy (lub wcześniej!) możecie się spodziewać pierwszych naszych tekstów omawiających pokaz Sony.

Prezentacja PlayStation 5 i gier na nową konsolę. Kiedy pokaz? Gdzie oglądać? Czego się spodziewać?

PlayStation 5 DualSense 3 class="wp-image-1122982"

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na wszystkich ważnych streamingowych platformach. Konferencja ma potrwać nieco ponad godzinę, rozpocznie się o godzinie 22:00 polskiego czasu. Stream będzie dostępny na Twitchu, na oficjalnym kanale PlayStation na YouTube oraz na oficjalnej witrynie PlayStation. Transmisja ma być w formacie Full HD w 30 kl./s w stereo, co jest nieco rozczarowujące – wszak nowe konsole mają nam oferować gry w Ultra HD przy 60 kl./s. Na szczęście większość zwiastunów ma być później udostępniona na YouTube, już w jakości Ultra HD.

Co zobaczymy na konferencji? Z oficjalnego komunikatu wynika tylko tyle, że będzie to pierwsze spojrzenie na gry, w jakie będziemy grać na PlayStation 5 po świętach. Nie wiemy więc czy będzie zaprezentowany gameplay nowych gier, czy tylko ich zwiastuny. Nie wiemy też czy poznamy wygląd i cenę PlayStation 5 oraz czy poznamy jego nowe funkcje software’owe. Wiemy tylko, że na pokazie będą gry zarówno od studiów deweloperskich Sony, jak i od zewnętrznych wydawnictw.

 class="wp-image-1162927"

Mając jednak w pamięci przeszłe premiery konsol Sony, prawdopodobnie otrzymamy komplet informacji. Xbox lubi dzielić swoje ogłoszenia na kilka różnych wydarzeń, podczas gdy PlayStation – przynajmniej do tej pory – stawiało na rzadkie, ale wyczerpujące wydarzenia.

Co już wiemy o PlayStation 5?

  • Poznaliśmy istotną część jej specyfikacji sprzętowej. Sercem PlayStation 5 ma być SoC zaprojektowany wspólnie przez Sony i AMD. Konsola ma bazować na CPU o architekturze Zen 2 i GPU o architekturze RDNA 2 ze sprzętową akceleracją śledzenia promieni. Najważniejsza ma być jednak superszybka pamięć masowa z bezpośrednim połączeniem z GPU. Szczegóły prezentujemy w tym tekście.
  • Poznaliśmy też nowego gamepada. DualSense ma być wyposażony w bardzo rozbudowany mechanizm haptyczny, który ma być tak dopracowany i precyzyjny, że czuć będziemy nawet najsubtelniejsze różnice w drganiach. Szczegóły prezentujemy w tym tekście.
  • PlayStation 5 ma pozwolić na pobieranie tylko tych części gry, które nas interesują. Chcemy grać online, a kampania dla jednego gracza nas nie obchodzi? Pobieranie gry będzie dużo krótsze. Szczegóły prezentujemy w tym tekście.
  • PlayStation 5 ma być częściowo zgodne z PlayStation 4. Podobno większość najpopularniejszych gier z PS4 ma działać na nowej konsoli. Szczegóły mamy poznać wkrótce.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA