1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie
  4. Zakupy

Nowy smartfon czeka na ciebie na parkingu. RTV Euro AGD otwiera mobilne punkty odbioru

RTV Euro AGD otwiera mobilne punkty odbioru w 20 miastach

Sieć sklepów RTV Euro AGD pozwala klientom samodzielnie odebrać zakupy zamówione przez internet. Mobilne punkty odbioru pojawiły się już na terenie 20 miast.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa sklepy są zamknięte do odwołania. Na szczęście wiele rzeczy, w tym elektronikę, możemy zamówić prosto do domu przez internet. Sklepy z kolei dbają jak nigdy wcześniej o to, żeby odbiór towarów opłaconych online przebiegał jak najsprawniej.

Problem w tym, że Poczta Polska lada moment zostanie sparaliżowana.

Ze względu na konieczność dostarczenia blisko 30 mln pakietów wyborczych do obywateli w kilka dni listonosze dostali dyspensę od państwa na świadczenie wszystkich pozostałych usług. Kurierzy mają zaś już teraz pełne ręce roboty, a Paczkomaty z kolei nie są z gumy i problemem może się okazać ich ograniczona pojemność.

Co prawda wprowadzenie tzw. Multiskrytki może nieco zwiększyć ładowność Paczkomatów, ale i tak mogą się na początku maja zapchać. Niewykluczone, że lada dzień czas oczekiwania na przesyłki wydłuży się jeszcze bardziej niż do tej pory, a nie wiadomo, kiedy po zakupy będziemy mogli sami pójść do sklepu.

RTV Euro AGD wprowadza mobilne punkty odbioru towarów.

Dzięki temu, zamiast zamawiać elektronikę do domu lub do Paczkomatu, z nadzieją, że nie utknie gdzieś w sortowni na kilka dni lub tygodni, można odebrać swoją paczkę zamówioną przez internet ze strony euro.com.pl lub telefonicznie samemu. To świetna wiadomość.

Za zgodą galerii handlowych, umieściliśmy punkty w dogodnych lokalizacjach na parkingach przy wejściach do galerii, a dodatkowo są oznaczone tak, by można je było łatwo odnaleźć — wyjaśniają pracownicy sieci sklepów RTV Euro AGD

Pierwsze mobilne punkty odbioru RTV Euro AGD pojawiły się na początku kwietnia w galeriach handlowych w Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi. Teraz można znaleźć ich już ponad dwa tuziny w 20 miastach na terenie Polski.

Samodzielny odbiór produktów kupionych online to bardzo dobry pomysł.

Dzięki temu zakupy można odebrać z okolicy galerii handlowej pomimo zamknięcia samych sklepów. Jak podaje serwis wiadomoscihandlowe24.pl, RTV Euro AGD przekonuje, że jest to proces sprawny i szybki, a przy tym bezpieczny.

Obsługa w nich odbywa się z zachowaniem wszystkich zalecanych środków ochrony: nasi pracownicy wyposażeni są w przesłony na twarz, maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące, jednorazowe rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji udostępniamy także naszym klientom – przekonują przedstawiciele sieci sklepów

Sieć składająca się z 290 sklepów zlokalizowanych na terenie 187 miast w kraju przygotowała możliwość odebrania paczki z mobilnego punktu odbioru na terenie 20 aglomeracji. Możliwe jest to od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00. W soboty te punkty są czynne godzinę krócej.

Gdzie można odebrać paczkę z RTV Euro AGD?

Na liście miast, gdzie można odebrać zakupy z RTV Euro AGD, znalazły się Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Toruń, Rzeszów, Kielce, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Radom i Piotrków Trybunalski. Do tego dochodzą Tarnów, Opole, Białystok, Lublin i Olsztyn.

Oprócz tego dostępne są trzy stacjonarne punkty odbioru — dwa w Warszawie i jeden w Siedlcach. W nich można kupić elektronikę na raty. Osoby, które nie chcą lub nie mogą wybrać się do jednego z punktów odbioru, mogą zaś odebrać dostawy w domu lub w sklepach Żabka, kioskach RUCH-u, stacjach paliw Orlen, Paczkomatach InPostu oraz w punktach odbioru Poczty Polskiej.