REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Otwierasz Paczkomat, a tam kilka paczek w jednej skrytce. Rusza Multiskrytka

Multiskrytka to nowy program w Paczkomatach. Jeżeli zamawiałeś kilka paczek naraz, trafią one do tej samej skrytki.

27.04.2020
13:47
inpost-paczkomaty-kurier-poczta
REKLAMA
REKLAMA

InPost wprowadza świetną nowość w postaci Multiskrytki. Jest to system, dzięki któremu wiele paczek adresowanych do danego klienta może trafić do jednej skrytki. Nowy system pozwoli zaoszczędzić klientom czas przy odbiorze paczek, a InPost zyska więcej miejsca w Paczkomatach, bez fizycznej rozbudowy urządzeń.

Multiskrytka rusza testowo w kilku Paczkomatach. Od połowy maja ma być wszędzie.

Multiskrytka będzie rozwiązaniem darmowym, a logistyką zajmie się InPost. Jeśli dany klient będzie miał w jednej chwili dwie lub więcej paczek, będą one mogły zostać umieszczone we wspólnej skrytce. To oznacza, że od odbioru wielu przesyłek wystarczy pojedynczy kod.

InPost zapewnia, że rozwiązanie nie będzie nadużywane do przetrzymywania paczek. Zdarzają się przecież sytuacje, kiedy otrzymujemy kilka paczek dzień po dniu. W takich sytuacjach firma nie będzie zwlekać z dostawą, aż do Paczkomatu dotrze ostatnia paczka. Multiskrytka będzie wykorzystywana tylko wtedy, gdy kilka paczek trafia do Paczkomatu tego samego dnia.

Taki system sprawdzi się w dobie pandemii, ale najbardziej docenimy go w okresie przedświątecznym.

To właśnie przed świętami Paczkomaty są najbardziej obłożone i to właśnie wtedy bywają sytuacje, kiedy paczki po prostu nie mieszczą się w urządzeniu. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy obok Paczkomatu kurier wydaje klientom paczki wprost z auta. Po wprowadzeniu Multiskrytki takich sytuacji powinno być mniej.

Sam w ostatnim czasie korzystam z Paczkomatów znacznie cześciej niż przed pandemią. Mocno ograniczam wyjścia do sklepów i dużo częściej robię zakupy online, często korzystając przy tym z Allegro Smart, czyli darmowych, nielimitowanych odstaw do Paczkomatów.

REKLAMA

Rafał Brzoska podkreśla, że w dobie pandemii Covid–19 Paczkomaty są jedną z najbezpieczniejszych form dostawy. Nie spotykamy tu drugiego człowieka jak w przypadku dostaw kurierem. Do tego nie musimy już dotykać panelu Paczkomatu, bo skrytkę można otworzyć z poziomu aplikacji mobilnej.

Pozostaje mieć nadzieję, że Multiskrytka nie wpłynie na gubienie paczek lub na ich uszkodzenia spowodowane zbyt dużym ściskiem. Do tej pory InPost świetnie odnajduje się w czasie Pandemii, a kolejne nowości - w tym np. Lodówkomaty lub testowane paczkomaty urzędowe - pozwalają choć trochę uprościć ten trudny czas.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA