REKLAMA

Do Paczkomatu bez kolejki. Skrytkę otworzysz własnym smartfonem

InPost szykuje świetną nowość w swoich Paczkomatach. Skrytki otworzymy bez podchodzenia do terminala, dzięki czemu unikniemy kolejek.

08.11.2019 17.07
Nowość w Paczkomatach. Skrytkę otworzysz smartfonem
REKLAMA
REKLAMA

Praktycznie nie ma tygodnia, w którym nie korzystałbym z Paczkomatów, dlatego nowość, którą szykuje InPost, przywitam z otwartymi ramionami.

Paczkomaty będzie można otworzyć zdalnie, za pośrednictwem smartfona. Będzie do tego potrzebna oficjalna aplikacja mobilna. System będzie działał w taki sposób, że za pomocną przycisku w aplikacji mobilnej będziemy mogli sami otworzyć skrytkę, w której jest nasza przesyłka.

Nowość w Paczkomatach przyda się w okresie świątecznym

 class="wp-image-794401"

Nowa funkcja ma za zadanie wyeliminowanie kolejek do terminala wbudowanego w Paczkomat. Na ogół kiedy odbieram paczkę jestem sam, ale w okresach przedświątecznych faktycznie zdarzają się kolejki. I są one szczególnie irytujące, bo przecież główną zaletą Paczkomatów miało być to, że odbieram paczkę, kiedy chcę (w przeciwieństwie do dostaw kurierem) i bez czekania w kolejce (w przeciwieństwie do Poczty Polskiej).

W ubiegłych latach okresy przedświąteczne były sporym sprawdzianem dla całego systemu Paczkomatów. Nie raz zdarzała się sytuacja, kiedy Paczkomat był przepełniony, a paczkę musiałem odbierać w innej lokalizacji. Niemal zawsze przy zmawianiu paczki do mojego Paczkomatu byłem informowany, że może być on przepełniony. Widać jednak, że InPost mocno inwestuje w swoją usługę. W mojej okolicy niedawno pojawił się nowy ogromny Paczkomat, który naprawdę się przyda. Opcja otwierania skrytki z aplikacji mobilnej to kolejny ukłon w stronę użytkownika.

Zdalne otwieranie Paczkomatów jeszcze przed świętami

Nowy system już jest testowany przez InPost. Nie ma w tym przypadku, bo zbliża się najgorętszy okres w roku, czyli czas zamawiania prezentów świątecznych. A tuż przed nim mnóstwo promocji, na czele z nadchodzącym Black Friday.

REKLAMA

Co bardzo ważne, nowy system otwierania skrytek jest kompatybilny z aż 95 proc. Paczkomatów. Pozostałe pięć proc. ma być wymienione w najbliższej przyszłości. I dobrze!

Jako klient korzystający z Paczkomatów bardzo intensywnie, życzyłbym sobie, by następnym krokiem InPostu było przebudowanie menadżera paczek i całego systemu opłat i generowania etykiet. Jest tam bardzo duże pole do poprawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA