REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nadchodzi era Lodówkomatów. InPost zadba o świeżość twoich zakupów

Coraz chętniej zamawiamy przez internet nie tylko książki, telefony czy ubrania, ale także jedzenie, kosmetyki czy soki. InPost świetnie o tym wie i zdobywa dla lodówkomatów silnego partnera. 

17.04.2020
16:16
Lodówkomaty Auchan Direct i Inpost
REKLAMA
REKLAMA

Rafał Brzoska ogłosił nawiązanie współpracy z Auchan Direct. Choć lodówkomaty nadal pozostają w fazie projektu pilotażowego, to duży partner ma szansę im pomóc złapać wiatru w żagle.

Lodówkomaty są z nami od lat, ale dopiero teraz może nadejść ich czas.

Zwykłe codzienne i cotygodniowe zakupy zmieniły się w ostatnim czasie w prawdziwą wyprawę. Ciągnące się po horyzont ogonki przed sklepami, długie minuty, kwadranse a czasem i godziny oczekiwania na swoją kolej, przestrzeganie specjalnych obostrzeń – to wszystko jest nie tylko czasochłonne, ale i męczące.

Część z nas woli takich wypraw unikać w ogóle, bo chodzenie po sklepach wiąże się z częstym mijaniem potencjalnie zarażonych i przejmowaniem po nich wózków. Lęki zaczynają narastać, a zalecenie, by wszystkich traktować jak potencjalnie chorych, choć jest rozsądne, wprowadza dodatkowy stres. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm upatruje w tym nie tylko zagrożenie, ale i swoją szansę. Dyskonty testują nowe opcje dowozu, a paczkomaty robią właśnie duży krok w kierunku popularyzacji, dotychczas raczej niszowych, lodówkomatów.

Auchan Direct jako nowy partner InPostu ma pomóc w realizowaniu zamówień z kategorii e-grocery i dostarczać klientom do urządzeń świeże warzywa, owoce, mrożonki. Wśród innych partnerów InPostu w tym projekcie znajduje się firma Janas, producent wyrobów mięsnych, Batida, oferująca danie obiadowe, wypieki i ciasta, Tłocznia Chocznia, dostarczająca świeże soki, Projekt Karma oraz Fitness Catering z dietami pudełkowymi.

Produkty specjalnej troski.

Do lodówkomatów można zamawiać mrożonki, warzywa i owoce, nabiał, chleb ciasta i torty, ale także artykuły farmaceutyczne, kosmetyki czy kwiaty. Oczywiście każdy z tych produktów potrzebuje nieco innych warunków, by przetrwać czas oczekiwania na swojego właściciela, dlatego w lodówkomatach są trzy strefy temperatur.

REKLAMA

Na samej górze znajduje się najcieplejsza strefa, w której temperatura wynosi 16 st. C, w środku strefa średnia z 4 st. C, a na samym dole najzimniejsza, panuje w niej -18 st. C.

Na razie projekt działa w Krakowie i Warszawie, na stronie lodowkomaty.pl można sprawdzić, czy jakiś lodówkomat znajduje się w naszej okolicy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA