REKLAMA

Sprawy urzędowe załatwisz w Paczkomacie. Rusza usługa Urząd24

InPost wprowadza nowość idealnie wpisującą się w obecne potrzeby osób, które muszą załatwić sprawy w urzędzie. Zamiast spotykać się z urzędnikami, można skorzystać z Paczkomatu.

06.04.2020 11.04
inpost-paczkomaty-kurier-poczta
REKLAMA
REKLAMA

InPost Urząd24 to nowa usługa dla urzedów miast i gmin. Program ruszył już w pierwszym mieście, którym jest Gorzów Wielkopolski. Stanęły tam dwa wyspecjalizowane Paczkomaty, w których można nadawać i odbierać dokumenty urzędowe bez żadnego osobistego kontaktu z drugim człowiekiem i bez kolejek.

Obecnie można wysyłać w ten sposób dokumenty i wnioski skierowane do Wydziału Komunikacji, co oznacza, że za pośrednictwem Paczkomatu można zarejestrować kupiony pojazd, złożyć wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego, kart pojazdu, tablic rejestracyjnych czy pozwoleń czasowych. Do tego poprzez Paczkomat można zgłosić sprzedaż lub demontaż auta, zawnioskować o wymianę dokumentów czy ich weryfikację co do zgodności z posiadaną ewidencją.

InPost Urząd 24 już ruszył w Gorzowie WIelkopolskim. Kolejne miasta są kwestią czasu.

paczkomaty - urząd 24 class="wp-image-1121587"

Rafał Brzoska zapowiada rozszerzenie współpracy o kolejne miasta. Włodarze z kilku miejscowości już dopytują się o możliwość wdrożenia na swoim terenie usługi Urząd 24.

Jak to działa w praktyce?

Dokumenty można nadawać w Paczkomacie Urząd24 lub w dowolnym innym Paczkomacie, skąd obsługa InPostu przeniesie je do urzędowego Paczkomatu, by następnie trafiły do urzędu. Nowe Paczkomaty działają na takich samych zasadach jak standardowe, a więc dostęp do nich jest możliwy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Cena nadania przesyłki to 5,99 zł, a maksymalny wymiar paczki wynosi 3 x 25 x 55 cm. Na nowej stronie Urząd24 można wybrać i przygotować dokumenty, wypełnić formularz dostawy, a także opłacić przesyłkę i pobrać etykietę, którą należy wydrukować i przykleić na paczkę.

REKLAMA

Nowa usługa zapowiada się bardzo interesująco i przydatnie. Czas pandemii to idealny moment na wdrożenie takiego systemu kontaktu z urzędami, choć system równie dobrze może działać również w standardowych warunkach. Paczkomaty Urząd24 pozwolą w każdych warunkach uniknąć dojazdów i stania w kolejkach.

Pozostaje czekać na rozpowszechnienie się nowej usługi na kolejne urzędy i kolejne miasta. Do tego pozostaje mieć nadzieję, że nowość zostanie sprawnie zaimplementowana również po stronie samych urzędów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA