REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

CD Projekt RED i Nvidia łączą siły. Oto GeForce GTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition

17.02.2020
13:36
GeForce RTX 2077. CDP RED i Nvidia zbroją się na premierę Cyberpunka
REKLAMA

CD Projekt RED i Nvidia obwąchują się właśnie na Twitterze. Tylko czekać, aż z myślą o premierze Cyberpunka powstanie układ graficzny GeForce RTX 2077.

REKLAMA

UWAGA: tekst zaktualizowany. Nowe informacje na końcu artykułu.

Cyberpunk 2077 zaliczył niedawno opóźnienie i trafi do sklepów kilka miesięcy później, ale gra jeszcze w tym roku zadebiutuje na konsolach firm Microsoft i Sony oraz na komputerach osobistych. CD Projekt RED, czyli deweloperzy z Polski, którzy pracują nad tą grą, starają się robić wokół niej teraz jak największy pozytywny szum. Sporo go generują na Twitterze.

Dwa lata temu wystarczył jeden beep, by akcje CD Projekt RED podskoczyły ostro w górę, a teraz pojawiła się kolejna wiadomość, która zaciekawiła graczy. Osoba prowadząca konto gry Cyberpunk odezwała się jak gdyby nigdy nic do profilu marki Nvidia z pytaniem, czy producent kart graficznych nie chciałbym we współpracy z nimi zrobić limitowanej edycji swojej karty.

Aż się prosi, by taka edycja specjalna karty Nvidii wydana z okazji premiery gry Cyberpunk 2077 nazywała się GeForce RTX 2077.

Nvidia jest przodującym producentem kart graficznych, które uwielbiają nie tylko profesjonaliści i górnicy wydobywający kryptowaluty, ale również gracze. Nic dziwnego, że osoby odpowiedzialne za marketing gry Cyberpunk 2077 w CD Projekt RED wpadły na pomysł, by nawiązać z tą firmą współpracę. Z pewnością wiele osób czeka teraz z zakupem nowych podzespołów komputera na premierę polskiej produkcji.

Oczywiście od razu widać, że to tylko ustawka, ale nawet taka gra pozorów to miła odmiana. Tak po ludzku fajnie jest się dowiedzieć o takiej komitywie pomiędzy markami dzięki śledzeniu kont obu firm w social media zamiast z suchej informacji prasowej. Szkoda co prawda, że nie ma na razie żadnych konkretów, ale Nvidia w odpowiedzi na posty profilu Cyberpunk 2077 wrzuciła przynajmniej jedno rozmazane zdjęcie.

Nie byłaby to też pierwsza tego typu współpraca Nvidii, bo już wcześniej pojawiły się karty GeForce Titan Xp markowane sagą Star Wars — i to po jednej dla jasnej i ciemnej strony Mocy. Ciekawi mnie tylko, czy Nvidia na nazwę GeForce RTX 2077, która w obecnej sytuacji aż sama ciśnie się na usta, faktycznie się zdecyduje.

GeForce RTX 2077 brzmi świetnie w kontekście karty z linii GeForce RTX 2000, a model bazujący np. na GeForce RTX 2080 Super Founders Edition z autorskim malowaniem wyglądałby świetnie. Problem w tym, że zanim Cyberpunk trafi na sklepowe półki, firma może zaprezentować karty z serii GeForce RTX 3000. Ciekaw jestem, jak wtedy z tego Nvidia wybrnie…

Aktualizacja (18:05): Nvidia potwierdza powstanie limitowanych kart

Nvidia potwierdziła, że powstanie limitowana edycja kart graficznych we współpracy z CD Projekt RED z okazji zbliżającej się premiery Cyberpunka.

Co prawda firma nie nazwała tego modelu GeForce RTX 2077, ale udało mi się zgadnąć, który z dotychczasowych układów będzie bazą dla nowego produktu — GTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition o specyfikacji identycznej do GTX 2080 Ti Founders Editions nie będzie niestety dostępny w sprzedaży detalicznej.

Nvidia nie przewiduje też sampli testowych dla mediów. Przygotowane zostało jedynie 77 takich kart, które będzie można wygrać w konkursie.Aby wygrać, należy tagować znajomych graczy, “przekazując jednocześnie pozytywne przesłanie oraz dodając tag #RTXOn”.

 class="wp-image-1088724"
REKLAMA

W wypadku wygranej Nvidia nagrodzi obie osoby. Więcej informacji znajduje się w regulaminie, który można znaleźć na stronie internetowej producenta tych wyjątkowych kart.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA