REKLAMA

Huawei promuje swój sklep z aplikacjami. Firma rozdaje 20 zł za skorzystanie z App Gallery

App Gallery, czyli sklep z aplikacjami od Huaweia, nie jest zbyt popularny. Firma chce to zmienić i będzie płacić użytkownikom, żeby z niego korzystali.

07.11.2019 08.23
huawei
REKLAMA
REKLAMA

Huawei jest obecnie w ciężkiej sytuacji. Firma została wykluczona z budowy sieci 5G w Stanach Zjednoczonych, a tym samym również w Polsce, która poszła za amerykańskim przykładem. Do tego chińskie przedsiębiorstwo ma bana na robienie interesów z amerykańskimi firmami, w tym z Google’em.

Możliwe, że ban zostanie cofnięty, ale mleko się rozlało. Najnowsze smartfony firmy, czyli Mate 30 i Mate 30 Pro, zadebiutowały bez usług Google Play. Oznacza to nie tylko brak dostępu do aplikacji takich jak Gmail czy Google Drive, ale też do sklepu z aplikacjami od Google'a.

Huawei promuje teraz swój własny sklep z aplikacjami, czyli App Gallery.

Klienci, którzy posiadają urządzenia Huawei, już teraz mogą pobierać aplikacje ze sklepu z aplikacjami chińskiej firmy o nazwie App Gallery. Ze względu na to, że wydane dotychczas w Europie urządzenia dostęp do Google Play mają, mało kto się decyduje na to, by z niego skorzystać.

Aby do tego zachęcić, firma przygotowała promocję. Klienci, którzy zdecydują się zainstalować jedną z pięciu wybranych aplikacji - Allegro, Audioteka, eSky, IPLA i Yanosik - z App Gallery lub zaktualizują takową, otrzymają voucher na kwotę 20 zł na zakupy w huawei.pl. Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona.

Skorzystać z promocji można jednorazowo dla każdego konta Huawei ID.

REKLAMA

Promowanie swojego sklepu ma naprawdę wiele sensu. Firma pracuje teraz nad nowym systemem mobilnym nazywanym HongMeng OS na swoim rodzimym rynku oraz HarmonyOS na rynku europejskim, a App Gallery może być podstawą jego istnienia. Zainwestowała też multum pieniędzy w to, by zainteresowali się nim deweloperzy.

Jak przy tym widać firma, chociaż została wykluczona z budowy sieci 5G w Polsce, nadal jest zainteresowana obecnością na naszym rynku w ujęciu konsumenckim. Niedawno pojawił się też cyfrowy asystent Huawei w naszej wersji językowej, aczkolwiek nie jest jeszcze to konkurencja dla Google Assistant.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA