REKLAMA

Mapy Google stały się serwisem społecznościowym. Podpowiadamy, jak skonfigurować konto

Sukces Map Google opiera się w ogromnej mierze na społeczności. Google sobie o tym właśnie przypomniał. 

12.11.2019 10.49
Nowa jakość edycji profilu w Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Google ma ostatnio wiele wyśmienitych pomysłów na to, jak ulepszyć swoje Mapy. Choć nowa zmiana niewielka, docenią ją wszyscy, którzy lubią dzielić się swoją opinią właśnie w tej aplikacji.

Edytuj swój profil w Mapach Google

Użytkownicy są szalenie istotną częścią Google Maps. W końcu nie wchodzimy do nich tylko po to, żeby znaleźć najmniej zakorkowaną drogę z pracy do domu. Sprawdzamy tam też opinię o restauracjach, które właśnie mijamy, barach, w których nigdy nie piliśmy, fryzjerach, którzy na sam nasz widok zaczynają ostrzyć nożyczki. Czasami też wchodzimy na oceny z jedną gwiazdką, żeby się po prostu trochę rozerwać. Google zdaje sobie sprawę, że opinie społeczności i ich mnogość są istotną przewagą Map Google'a nad konkurencją, dlatego co jakiś czas społeczność tę zachęca do większej aktywności.

 class="wp-image-1037015"

Jak zauważył Android Police, firma tym razem nęci nas, byśmy pogrzebali trochę we własnych profilach. Ponieważ większość wpisów do Map robimy za pomocą smartfona, Google wpadł na to, że warto dać nam w końcu także możliwość zarządzania z niego swoim profilem i edytowania go w aplikacji. W nawigacji po lewej stronie pojawiła się więc nowa pozycja Twój Profil. Po wejściu w nią można zmienić swój krótki opis, zdjęcie w profilu Google i jego nazwę.

 class="wp-image-1037036"

Najbardziej jednak doceniam to, co znajduje się w ustawieniach profilu. Można tam nie tylko szybko sprawdzić swoją historię lokalizacji, usunąć dotychczasową i włączyć automatyczne jej usuwanie, ale także wybrać, czy chcemy, by nasze opinie i publiczne wpisy były widoczne na naszym profilu i czy firmy, które obserwujemy, będą miały do niego dostęp.

REKLAMA

Mapy Google się pięknie rozwijają

Zespół Google Maps jest ostatnio nadzwyczaj aktywny. W aplikacji pojawiła się niedawno możliwość raportowania nowych rodzajów zdarzeń drogowych, łączenia różnych środków transportu na jednej trasie, pokazywania stacji rowerów miejskich, a także włączenia trybu incognito. Aż miło patrzeć, jak rozwija się ta aplikacja.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA