REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Świetna nowość w Mapach Google. Aplikacja pokaże stacje rowerów miejskich w Warszawie

Mapy Google właśnie zyskały nową funkcję. Od teraz pokazują rozmieszczenie stacji rowerów miejskich, a także liczbę dostępnych na stacji rowerów. Nowość trafiła już do Polski.

17.07.2019
13:17
W Mapach Google można już sprawdzić lokalizacje stacji Veturilo
REKLAMA
REKLAMA

W ciągu ostatniego roku Google prowadził testy nowego rozwiązania w Mapach Google. Mieszkańcy Nowego Jorku mogli wyświetlać w aplikacji Map stacje rowerów miejskich, przy czym mapy informowały też o liczbie dostępnych rowerów. System sprawdził się na tyle dobrze, że właśnie trafił do 16 kolejnych krajów, w tym do Polski.

Rowery miejskie w Mapach Google są już widoczne w Polsce, ale na razie tylko w Warszawie.

W pierwszej kolejności nowość trafiła do 24 miast w 16 krajach na całym świecie. Wśród obsługiwanych miast jest Warszawa. Niestety jest to jedyne polskie miasto, ale Google zapowiada, że to dopiero początek.

 class="wp-image-972814"

Pozostałe miasta obsługujące rowery w Mapach Google to: Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń i Zurych.

Kolejny krok: skutery, auta i hulajnogi?

Marzy mi się sytuacja, w której Mapy Google stałyby się hubem pokazującym rozmieszczenie nie tylko rowerów miejskich, ale też innych pojazdów wypożyczanych na minuty: samochodów, skuterów i hulajnóg.

W ostatnim czasie w Polsce pojawiło się wiele nowych możliwości transportu miejskiego, a aplikacji na smartfonie przybywa. Integracja lokalizacji pojazdów razem z mapami i nawigacją wydaje mi się idealnym pomysłem.

REKLAMA

A póki co nowość w Mapach Google na pewno ułatwi życie Warszawiakom. Niejednokrotnie sprawdzając daną lokalizację na mapach zastanawiałem się, czy da się do niej rozsądnie dojechać rowerem. Teraz mogę to sprawdzić bez przełączania się do aplikacji rowerowej.

Stacje rowerowe w Warszawie można wyświetlić wpisując w Mapach Google hasło „Veturilo”, czyli nazwę systemu rowerów miejskich. Nowość jest już dostępna na Androidzie i iOS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA