REKLAMA

Pizza ze sztuczną kiełbasą dostarczana w okrągłym pudełku. Tak Pizza Hut powalczy ze zmianami klimatu

Okrągłe pudełko i sztuczna kiełbasa zamiast prawdziwej kiełbasy. Pizza Hut ma pomysł, jak przekonać do siebie wegetarian.

22.10.2019 13.57
Pizza Hut: pizza ze sztuczną kiełbasą dostarczana w okrągłym pudełku
REKLAMA
REKLAMA

Bezmięsne alternatywy dla swoich mięsnych przysmaków wdraża już Burger King oraz KFC, wegetariańskie zamienniki testuje również McDonald's. Jako największa sieć pizzerii na świecie Pizza Hut nie może być gorsza. Testuje więc sztuczną kiełbasę i nowe, bardziej ekologiczne pudełka.

Bezmięsna pizza w Pizza Hut?

Przez jeden dzień i tylko w jednej restauracji – w Phoenix w Arizonie – można będzie spróbować nowej pizzy z Pizza Hut, na której znajdziemy kiełbasę „incogmeato” firmy Kellogg.

Tak jak Beyond Meat czy Impossible Foods, również Kellogg oferuje bezmięsne alternatywy dla mięsnych produktów, takich jak kotlety wołowe, stripsy z kurczaka czy właśnie kiełbasy, choć na tle pozostałych firm dopiero w tym segmencie raczkuje – seria „incogmeato” została zaprezentowana zaledwie na początku września tego roku.

Na bezmięsnej kiełbasie nowość w Pizza Hut się nie kończy. Nowa pizza zostanie wydana konsumentom w nowym pudełku – okrągłym.

 class="wp-image-1024669"

Stworzenie okrągłego pudełka na pizzę trwało dwa lata

Pudełko powstało we współpracy z firmą Zume, zajmującą się autonomicznym dostarczaniem pizzy do klientów.

Sam kształt pudełka nie jest może przesadnie innowacyjny, ale jego ogólna forma – jak najbardziej. Pudełko zostało bowiem zaprojektowane tak, by nie tylko utrzymywać jak najwięcej ciepła (by pizza trafiała do klientów w lepszym stanie), ale też w taki sposób, by łatwo było transportować placki.

 class="wp-image-1024675"

Zamiast ślizgających się po sobie kartonowych prostokątów, mamy tu pudełko ze specjalnymi wyżłobieniami, które umożliwia układanie pudełek na sobie i blokują je w miejscu, uniemożliwiając przesuwanie się.

Nie jest to oczywiście pierwsze okrągłe pudełko na pizzę, jakie powstało – te istnieją już od 2004 r., a w 2010 r. podobne pudełko opatentował sam Gigant z Cupertino. Tak, na Campusie Apple’a pizzę podają w okrągłych pudełkach.

W skali globalnej okrągłe pudełka jednak nigdy się nie przyjęły, gdyż koszt ich wytworzenia jest nieporównywalnie wyższy od produkcji kartonowych prostokątów. Przyjęcie tego kształtu przez taki wielkiego gracza jak Pizza Hut może jednak zmienić tę sytuację. Niestety – tym samym kończąc paradoks umieszczania w kwadratowym opakowaniu okrągłej pizzy pociętej na trójkąty. Cóż, coś za coś.

 class="wp-image-1024672"

To na razie tylko testy

Można się jednak spodziewać, że wzorem swoich największych rywali Pizza Hut będzie stopniowo rozszerzać ich skalę i jeśli przebiegną równie pomyślnie, co u konkurencji, wdrażać zmiany na stałe do menu.

REKLAMA

Trzymam kciuki, żeby tak się stało. Świat potrzebuje bezmięsnych alternatyw, gdyż to właśnie produkcja mięsa w ogromnej mierze odpowiada za emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, lecz większość ludzi w cywilizacji zachodniej broni swojego prawa do jedzenia martwych zwierząt jak niepodległości.

Im szybciej powszechnie dostępne staną się alternatywy smakujące jak mięso, ale stworzone na bazie roślin (lub wyhodowane w laboratoriach), tym szybciej będziemy mogli ograniczyć wpływ przemysłu mięsnego na klimat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA