REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Pytanie na otwarcie tygodnia: jaki jest twój ulubiony sposób płatności? Niebawem Blik pojawi się w Uberze i Netfliksie. Zapłacisz nim?

Blik staje się coraz popularniejszy, a jego partnerami zostały właśnie takie firmy jak Netflix i Uber. Masz zamiar w ten sposób opłacać dostęp do usługi VOD i zamówione kursy, czy może masz inną ulubioną metodę płatności?

01.07.2019
16:20
blik wyniki finansowe Q2 2019
REKLAMA
REKLAMA

Polacy ochoczo korzystają z polskiego systemu płatności mobilnych. Blik świetnie podczas wypłacania gotówki z bankomatów bez karty płatniczej. Co prawda Blik nadal nie wykorzystuje modułów NFC w smartfonach, więc nie jest tak wygodny jak Google Pay i Apple Pay, to Polacy i tak czasami wybierają gojako sposób płacenia za zakupu w sklepach stacjonarnych. Bezdyskusyjnie Blik jest też dobrą i wygodną metodą płacenia za zakupy online. W tym roku system zaczął wspierać płatności cykliczne, co ułatwia opłacanie rachunków i abonamentów. Jest też niezastąpiony jako narzędzie do szybkich przelewów na numer telefonu bez dodatkowych opłat. Pokochali go nawet przebywający w naszym kraju Ukraińcy.

Rano dowiedzieliśmy się, że wsparcie dla polskiego systemu płatności mobilnych pojawi się w rozwijanej w naszym kraju aplikacji do zamawiania przejazdów o nazwie iTaxi. Blik zdobywa jednak partnerów nie tylko w naszym kraju - najnowszymi są Netflix i Uber. Stąd pytanie do naszych czytelników na otwarcie tygodnia:

Jaki jest twój ulubiony sposób płatności? I czy skorzystasz z Blika w nowych miejscach?

Sam do tej pory kursy wykonane z Uberem oraz dostęp do biblioteki serwisu Netflix opłacałem na różne sposoby. Opcja płatności poprzez Blik będzie w przyszłości ciekawą alternatywą dla dotychczas dostępnych metod, takich jak karta płatnicza, Apple Pay czy PayPal.

Jak podaje Reuters, informację na temat współpracy z usługodawcami takimi jak Netflix i Uber podał Dariusz Mazurkiewicz, czyli szef Polskiego Standardu Płatności, a więc firmy rozwijającej system Blik na rzecz wspierających go rodzimych banków.

To przy okazji krok, który ma zapewnić rozpoznawalność Blika na rynku międzynarodowym.

Na ten moment w naszym kraju z usługi Blik mogą skorzystać klienci banków takich jak Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska SA, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Inteligo, Orange Finanse, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole oraz Pekao SA. Ta lista nie jest jednak zamknięta.

Możliwe, że w przyszłości Blik będzie wspierany przez banki zza granicy. Wtedu za dostęp do biblioteki serwisu Netflix i przejazdy z Uberem będzie można płacić z użyciem polskiego systemu płatności nie tylko w naszym kraju, ale również w innych krajach centralnej Europy. Polski Standard Płatności prowadzi też rozmowy z bankami z Afryki oraz Ameryki Łacińskiej, które mogą zacząć oferować rozwiązanie oparte o nasz system płatności mobilnych pod własną marką.

REKLAMA

Pytanie na otwarcie tygodnia brzmi: Jaki jest twój ulubiony sposób płatności? I czy zapłacisz Blikiem za Ubera i Netfliksa?

Komentarze jak zawsze są do waszej dyspozycji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA