REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Płatności cykliczne trafiają do Blika. Od teraz łatwiej zapłacisz za abonamenty i rachunki

Po rewelacyjnych wynikach za 2018 r. Blik nie zamierza zwalniać tempa. 91 mln transakcji rocznie (codziennie po 250 tys.) to jeszcze nie koniec możliwości. Teraz płatności powtarzalne mają kusić użytkowników do korzystania z takiego, a nie innego transferu pieniędzy.

21.03.2019
12:24
zapłać blikiem z konta VAT
REKLAMA
REKLAMA

Dawniej lawina rachunków spadała na głowy w określonym terminie, najczęściej pod koniec miesiąca. Można było się do tego jakoś przyzwyczaić, dbać o odłożonie określonej sumy w tym konkretnym czasie. Ale dzisiaj to już zadanie znacznie trudniejsze. Różne abonamenty, raty, czy opłaty za usługi streamingowe skutecznie naruszyły dawny ład. Koniec miesiąca nie jest już jedynym terminem płacenia. A przy okazji rachunków zrobiło się jakby więcej.

Blik chce pomóc. Proponuje płatności powtarzalne.

I tutaj chce zaistnieć Blik. Polski Standard Płatności, operator systemu, uruchomił właśnie zupełnie nową funkcję Blika – płatności powtarzalne. Dzięki nim klienci nie będą musieć pamiętać o cyklicznych zobowiązaniach. Nowe rozwiązanie nie wymaga podawania danych rachunku bankowego czy karty płatniczej. Płatnościami powtarzalnymi Blik użytkownik może zarządzać z poziomu aplikacji bankowości mobilnej na swoim smartfonie.

Dwa banki, ubezpieczyciel i sieć komórkowa.

Na razie płatności powtarzalne Blika są dostępne w dwóch bankach - ING Banku Śląskim i Banku Pekao S.A. W ten sposób można już też dokonywać płatności u ubezpieczyciela LINK4. Do końca marca taką możliwość ma również udostępnić operator telekomunikacyjny Play. Niebawem, jak podaje Polski Standard Płatności, mają dołączyć kolejni partnerzy. Rozwiązanie wdrożono we współpracy z BlueMedia oraz eCard.

Jak z tego skorzystać?

Obsługa płatności powtarzalnych Blik jest bardzo prosta. Trzeba wybrać na stronie usługodawcy (banku, ubezpieczyciela, operatora komórkowego) płatność Blik, podać kod, a następnie w aplikacji banku zatwierdzić płatność kodem PIN. Usługodawca może zaproponować zapisanie cyklu płatności – kwoty, częstotliwości i daty końca subskrypcji. Po zaakceptowaniu takiej propozycji transakcje będą wykonywane automatycznie - właśnie za pośrednictwem płatności powtarzalnych Blik.

REKLAMA

Pełna kontrola ze smartfonem w ręku.

Dariusz Mazurkiewicz przekonuje, że jeszcze nigdy zarządzanie tego typu płatnościami nie było tak proste i wygodne. Użytkownik ma kontrolę od początku do końca. Także z pozycji aplikacji bankowej. Tam może płatności powtarzalne Blika włączyć lub wyłączyć. Ma także czytelny podgląd zbliżających się płatności. Jeśli kwota lub data płatności przesłanej od dostawcy będzie różnić się od tej zaakceptowanej wcześniej przez użytkownika, dostanie on potwierdzenie płatności w aplikacji mobilnej banku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA