REKLAMA

Złe wieści posiadaczy popularnego modelu Huaweia: Mate 20 Pro właśnie wyleciał z programu Android Q Beta

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad Huaweiem. Topowy smartfon firmy z 2018 roku, czyli Mate 20 Pro, został właśnie odcięty od programu Android Q Beta. Fani nie będą pocieszeni.

22.05.2019 14.10
Huawei Mate 20 Pro
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnia decyzja administracji Donalda Trumpa to bomba atomowa, która rykoszetem uderzy w świat zachodni. Chociaż zakaz współpracy pomiędzy amerykańskimi korporacjami a chińskim producentem m.in. smartfonów został odroczony, a szansa na cofnięcie wydanych decyzji jeszcze istnieje, to i tak klienci, w tym ci z Europy, dostaną w tej wojnie handlowej rykoszetem.

Huawei Mate 20 Pro nie będzie miał dostępu do Android Q Beta

Po konferencji Google I/O twórcy systemu Android podzielili się listą smartfonów, na których będzie można oficjalnie testować nową wersję zielonego robota. Obok sprzętów z rodziny Google Pixel oraz wybranych modeli takich marek jak Asus, LG, Nokia, OnePlus, Oppo, Sony i Xiaomi widniał na niej Huawei Mate 20 Pro.

Niestety po ogłoszeniu zawieszenia współpracy pomiędzy Google i Huawei firma z Mountain View po cichu zaktualizowała listę. Mate 20 Pro został z niej usunięty. Klienci, a zwłaszcza deweloperzy, którzy kupili ten model z myślą o testowaniu najnowszej wersji systemu, mogą czuć się nabici w butelkę.

Nie oznacza to oczywiście, że smartfony Huawei nie dostaną już nigdy żadnej aktualizacji.

Scenariusz, w którym smartfony Huawei nie zobaczą kolejnych edycji Androida, jest realny. Mimo to firma już obiecała, że nadal będzie dostarczać aktualizacje zabezpieczeń i będzie dalej świadczyć swoim klientom usługi posprzedażowe. Nie musi mieć też przecież wsparcia Google’a, by wdrożyć aktualizację swojej nakładki EMUI.

REKLAMA

Nie jest też wykluczone, że Stany Zjednoczone za jakiś czas cofną swoją decyzję, a Huawei dostanie znowu zgodę na używanie systemu mobilnego Google’a. Wtedy aktualizacja do najnowszej wersji byłaby znowu możliwa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA