REKLAMA

Sprawdziłem, jakimi grami Sony będzie kusić w 2019 roku posiadaczy konsol PS4 do zakupu gogli PSVR

Gogle wirtualnej rzeczywistości są dla marki Sony bardzo ważne. Lada moment biblioteka produkcji napisanych z myślą o PSVR poszerzy się o wiele świetnych pozycji.

11.04.2019 09.21
No Mans Sky Beyond VR
REKLAMA
REKLAMA

Nie mam wątpliwości, że Marvel’s Iron Man VR to jedna z najważniejszych gier zmierzających w tym roku na gogle wirtualnej rzeczywistości marki Sony. Superbohater może skłonić do zakupu gogli PSVR kolejne rzesze graczy, którzy do tej pory się tym sprzętem nie interesowali. Na tym jednak nie koniec. Producent konsol z rodziny PlayStation ma w zanadrzu wiele niespodzianek.

Podczas imprezy PSVR Showcases 2019 moją uwagę oprócz gry na licencji Marvela przykuły również strzelanina Blood & Truth, horror Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted oraz Everybody’s Golf VR. To jednak dopiero początek, bo firma zaprezentowała w Nowym Jorku jeszcze drugie tyle innych gier oraz aktualizacji dotychczas wydanych tytułów dodających tryb VR.

Ghost Giant na PSVR

ghost giant PSVR class="wp-image-917334"

Nie we wszystkich grach w wirtualnej rzeczywistości obserwujemy rzeczywistość z perspektywy pierwszej osoby. Bardzo dobrze sprawdzają się platformówki i gry logiczne, gdzie na mapę patrzy się niczym bóstwo z chmur. W grze Ghost Giant gracz wciela się właśnie w taką przepotężną istotę i musi pomagać małemu stworkowi zamieszkującemu zabawkowy świat.

Pod względem pracy kamery nasuwały mi się skojarzenia z Moss. Z kolei oprawa graficzna Ghost Giant przywodzi na myśl Tearaway Unfolder - ale z drewnem zamiast papieru. Gra rozwija się leniwie, a gracz musi dotykać i łapać różne interaktywne elementy planszy, by pchnąć historię do przodu. Bardzo relaksujące doświadczenie.

Trover Saves the Universe na PSVR

trover saves the universe class="wp-image-917313"

Kolejna gra burzy czwartą ścianę. Awatar sterowany kontrolerem to upchnięty w fikcyjny świat przedstawiony zblazowany miłośnik gier wideo, który porusza się cały czas w fotelu. Nie rozstaje się nawet z padem trzymanym w dłoniach. Razem z potworkiem o podwójnych oczach przemierza zwariowany świat.

Za grę Trover Saves the Universe odpowiadają twórcy animacji Rick i Morty. Jak przekonywał mnie Anthony Bosco, Narrative Editor ze Squanch Games - studia odpowiedzialnego za ten tytuł - produkcja pełna jest dorosłego humoru, a gracz musi podejmować dwuznacznie moralnie decyzje.

Concrete Genie VR na PSVR

Oprócz nowych gier wyłącznie na gogle podczas PSVR Showcase 2019 pokazano też dodatkowe tryby w wirtualnej rzeczywistości. Jednym z nich jest Concrete Genie VR, czyli dodatkowy moduł gry, którą testowałem już w 2017 r. Jej premierę zaplanowano na najbliższą jesień. Nowy tryb VR nie pozwoli jednak przechodzić całej kampanii w goglach.

Odbiorcy z założonym na głowę zestawem PSVR najpierw odegrają w ten sposób wybrane sceny, a potem dostaną dostęp do piaskownicy, by bawić się kolejnymi efektami. Spieszę też donieść, że Jeff Brown, czyli Creative Director (VR) w Pixelopus, który prezentował mi ten tytuł, nie mylił się, gdy twierdził, że to naprawdę odprężające doświadczenie.

No Man’s Sky Beyond na PSVR

REKLAMA

Ostatnim z dem, jakie miałem okazję sprawdzić ostatnio w Nowym Jorku, jest No Man’s Sky Beyond. To kolejny dodatek do gry traktującej o eksploracji proceduralnie generowanego kosmosu. Tym razem jedną z większych nowości, obok nacisku na tryb multiplayer, będzie wsparcie dla gogli PSVR… dla całej gry.

Niestety VR-owe demo No Man’s Sky Beyond nie było dobrze przygotowane pod względem technicznym. Kamera obracała się skokowo, a wykrywanie ruchu kulało. Chcę jednak wierzyć, że przed premierą twórcy uporają się z takimi problemami. Wirtualna rzeczywistość akurat do tej gry pasuje perfekcyjnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA