Tech  / News

Lidl rusza ze sklepem internetowym. Pierwsze zakupy zrobimy już w piątek

Picture of the author
618 interakcji
dołącz do dyskusji

Już od piątku 5. kwietnia będziemy mogli zamawiać artykuły non-food przez sklep internetowy. Dyskont nieco zaskoczył ta informacją - jeszcze niedawno wydawało się, że z wejściem e-commerce sieć będzie zwlekac aż do końca roku.

Dopiero co Lidl ogłosił, że rusza z aplikacją Lidl Plus, a już ma dla swoich klientów kolejną nowość. Sieć na start wrzuci do swojego sklepu 650 produktów przemysłowych, takich jak tekstylia czy AGD. Całość dostępna będzie na stronie www.lidl-sklep.pl.

Lidl - sklep online

Dostawa będzie się odbywać za pośrednictwem kuriera, który dostarczy nam zakupy pod drzwi. Choć operatorem będzie inPost, dyskont nie przewiduje w pierwszej fazie sprzedaży możliwości dostarczania zakupów do Paczkomatów. Darmowa dostawa zaczyna się od 149 zł.

Sieć deklaruje, że na koniec 2019 r. chce się znaleźć w pierwszej piątce sklepów internetowych działających w obszarze non-food. Wydaje się to dość realne, biorąc pod uwagę, że Lidl Plus od momentu startu, czyli de facto kilku dni, zdobył aż 250 tys. użytkowników. Lidl postanowił kuć żelazo, póki gorące, i dał możliwość logowania się do sklepu za pomoca loginu i hasła z aplikacji. A to może spowodować, że część klientów w naturalny sposób dołączy do sklepu internetowego.

Dla fanów ekologii istotne może być to, że dyskont coraz mocniej stawia na materiały, które można poddać recyklingowi. Zakupy będą dostarczane w kartonowych pudełkach z certyfikatem. W samych sklepach stacjonarnych sieć zrezygnowała natomiast z owijania owoców i warzyw w folię.

Lidl podał również, że w najbliższej przyszłości zamierza wprowadzić do kilkudziesięciu placówek kasy samoobsługowe. Przedstawiciele firmy podkreślają jednak, że to odpowiedź nie tyle na kwestie oszczędności, co raczej braku pracowników na rynku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst