REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes
  3. Ekologia
  4. Nauka
  5. Tech

Z kartonem lub słoikiem na zakupy. Carrefour pozwala przynosić własne opakowania do sklepu

Przyjdź z własny opakowaniem po ulubioną sałatkę, ser i wędlinę - zachęca Carrefour. Francuska sieć jako kolejna w Polsce zaczęła właśnie promować ideę Zero Waste i chce ograniczać zużycie plastikowych siatek.

Ze słoikiem na zakupy. Carrefour pozwala przynosić własne opakowania
REKLAMA
304 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W sklepie Carrefoura w Bydgoszczy przy ul. Skarżynskiego 2 możesz od teraz bez większej żenady przyjść z własnym słoikiem albo tekturowym pudełkiem i zapakować do nich jedzenie. Kasjer naklei po prostu etykietę na opakowanie, które z sobą przyniosłeś.

Pomysł, który forsuje francuska sieć nie jest szczególnie innowacyjny – internauci zwracają uwagę, że wcześniej też mogliśmy poprosić obsługę, by zrezygnowała z plastikowych siateczek. Cieszy jednak postawienie akcentu. Obok lady z wędlinami Carrefour ustawił duży napis, mając zapewne nadzieje, że po taki odbiór zgłoszą się nie tylko klienci myślący na co dzień o ochronie środowiska.

Podobny manewr zrobił niedawno Lidl. Dyskont ustawił w jednej z placówek półkę ze starym pieczywem i owocami, które można kupić nawet 70 proc. taniej. I znów – nie jest to żadna wielka rewolucja. Fajnie jednak, że ktoś wreszcie wybija takie inicjatywy na pierwszy plan.

Walka Carrefoura z plastikiem ma szersze tło

W Carrefour dostrzegamy problem opakowań z tworzyw sztucznych, które znacząco zanieczyszczają środowisko. Dlatego w ubiegłym roku Grupa Carrefour podjęła zobowiązanie dotyczące polityki opakowaniowej – tłumaczy Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska

REKLAMA

W jej ramach Francuzi mają zamiar zredukować masę opakowań własnych o 5 proc. do 2022 r. Do końca 2020 r. chcą natomiast wprowadzić do użytku torby, które w całości pochodzą z recyklingu.

Prawdziwe cuda dzieją się jednocześnie w mateczniku Carrefoura. We Francji grupa postawiła na prawdziwą rewolucję - rezygnuje z pracowników, zastępując ich maszynami, buduje „sklepy w sklepie” i sieć dyskontów, w których będzie sprzedawać towar zalegający na półkach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA