REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Cena poszła w górę. Powitajcie słuchawki AirPods z ładowaniem bezprzewodowym

Do oferty Apple’a dołączyła właśnie nowa wersja AirPods ze wsparciem Qi. Wraz z zestawem pojawiło się etui do ładowania bezprzewodowego słuchawek, które były dostępne w sprzedaży do tej pory.

20.03.2019
14:23
apple airpods ładowanie bezprzewodowe etui case qi
REKLAMA
REKLAMA

Apple nieco nas w tym roku zaskoczył. Wiosenna konferencja poświęcona usługom, w tym długo oczekiwanemu serwisowi wideo na żądanie Apple VOD, odbędzie się dopiero za kilka dni. Nie oznacza to, że nie przygotowano zupełnie nowych produktów. Firma prezentuje je jednak w sieci. I to po jednym dziennie.

W poniedziałek pojawiły się nowe tablety, czyli iPad mini 5 i iPad Air 3, które wprowadzają spory galimatias w ofercie. Wczoraj uaktualniono zaś komputery z linii iMac i iMac Pro. Dzisiaj z kolei Tim Cook zapowiedział na Twitterze premierę nowej wersji słuchawek.

Pora na Apple AirPods z ładowaniem bezprzewodowym.

Z początku można było mieć wrażenie, że tak jak sugerowały plotki, w nowych słuchawkach zmieniło się wyłącznie etui. Zestaw na pierwszy rzut oka nie różni się od poprzedniej wersji. Dopiero w opisie możemy zauważyć, że AirPods z 2019 roku wyposażone zostały w chip Apple H1, który zastąpił Apple W1.

Dzięki wprowadzeniu nowego układu ma być możliwe wywoływanie asystenta komendą głosową Hey Siri. AirPods dostępne będą w dodatku w dwóch wersjach. Jeśli jednak czekaliście na premierę słuchawek, które ładuje się bezprzewodowo, żeby kupić wersję ładowaną kablowo nieco taniej, to nie mam dobrych wiadomości.

Nowa wersja AirPods z etui ładowanym bezprzewodowo kosztuje 999 zł.

Pierwsza generacja bezprzewodowych słuchawek marki Apple trafiła do sprzedaży w cenie 799 zł. Po ponad dwóch latach od premiery firma nie zdecydowała się jednak na obniżenie ceny. Nowa wersja AirPods w klasycznym etui ładowanym przewodowo dostępna jest w sprzedaży za te same pieniądze.

apple airpods ładowanie bezprzewodowe etui case qi ceny class="wp-image-907653"

Zaprezentowane dzisiaj słuchawki AirPods z nowym etui ze wsparciem Qi to kolejny wariant, który wyceniony został… jeszcze drożej. Zestaw umożliwiający ładowanie bezprzewodowe case’a kosztuje dokładnie 999 zł. Apple nie zapomniał też o osobach, które kupiły słuchawki wcześniej.

Można dokupić etui wspierające ładowanie bezprzewodowe do starej wersji AirPods za drobne 389 zł!

REKLAMA

Żarty żartami, ale tak jak wielokrotnie stawałem po stronie Apple’a, tak uważam, że te cenniki to już rozbój w biały dzień. Pozostaje mieć nadzieję, że na wysokości zadania staną tu resellerzy. Poza sklepem Apple Store pierwszą generację słuchawek AirPods można było już często nabyć za ok. 600 zł.

Nadal nie wiemy też nic konkretnego na temat ładowarki AirPower, która miała zadebiutować razem z etui do bezprzewodowego ładowania słuchawek AirPods już w 2018 roku. Patrząc na premiery z ostatnich dni, nie zdziwię się, jeśli akcesorium zostanie zaprezentowane jeszcze w tym tygodniu…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA