REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple budzi się z letargu. Nowe etui do AirPods i ładowarka AirPower mają trafić niebawem do sklepów

Nowe etui do bezprzewodowych słuchawek AirPods i mityczna już ładowarka AirPower mają wreszcie trafić do sprzedaży. Premiery spodziewamy się w ciągu kilku miesięcy.

11.02.2019
20:57
airpods apple
REKLAMA
REKLAMA

AirPods to jeden z najlepszych produktów Apple’a ostatnich lat. Bezprzewodowe słuchawki łączące się dzięki chipowi W1 w bardzo prosty sposób z urządzeniami firmy z Cupertino (dla porządku dodajmy, że nie tylko z nimi, a z każdym innym sprzętem wyposażonym w moduł Bluetooth) są jednak w sprzedaży już od ponad dwóch lat. Najwyższa pora, aby pojawił się ich następca.

Pierwsze informacje o usprawnionej wersji AirPods pojawiły się zresztą już po roku od premiery.

Apple sam informował, że razem z ciągle niezaprezentowanym AirPower zadebiutuje nowe etui do słuchawek AirPods wspierające ładowanie bezprzewodowe. Problem w tym, że ładowarka została zapowiedziana na 2018 rok, który już minął. Słuch o niej - oraz o nowym etui do słuchawek - zaginął na długi czas.

Wedle najnowszych informacji nowa wersja gadżetu Apple’a oraz ładowarka do słuchawek, zegarka i telefonu w jednym ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2019 roku. Razem z nią ma pojawić się nie etui ze wsparciem Qi do słuchawek AirPods. Niedługo później zupełnie nowa wersja tegoż produktu.

Co nowego w AirPods 2?

Najważniejszą nowością w AirPods 2 będzie możliwość ładownia bez konieczności podłączania etui do kabla lub stacji dokującej ze złączem Lightning, ale to nie koniec nowości. W przeciwieństwie do poprzednika, nowy zestaw będzie teraz dostępny w dwóch kolorach.

AirPods 2 będą pokryte w dodatku innym materiałem, żeby zminimalizować ryzyko wypadnięcia słuchawki z ucha. Wyglądać mają jednak niemal identycznie do poprzedniego modelu. Nie wiadomo, czy nowe etui będzie kompatybilne ze starymi słuchawkami, a nowe słuchawki ze starym etui.

Jeśli chodzi zaś o dźwięk, Apple ma poprawić basy. Do tego słuchawki mają monitorować zdrowie ich posiadacza, a konkretnie mierzyć puls. AirPods 2 mają przy tym kosztować ok. 25 proc. więcej niż poprzedni model, co może przełożyć się na cenę 999 zł w Polsce.

Wpierw pojawi się zapowiadane wcześniej etui do słuchawek razem z ładowarką AirPower.

REKLAMA

AirPods 2 mają pojawić się dopiero w drugiej połowie roku. Nowe etui do pierwszej wersji tego produktu - wraz z ładowarką bezprzewodową AirPower, która naładuje jednocześnie słuchawki, zegarek i telefon - ma trafić do sprzedaży już w pierwszej połowie 2019 roku.

Sama ładowarka z pewnością jest dla Apple’a symbolem porażki, ale jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, firma jest już na etapie kręcenia spotów telewizyjnych z jej udziałem. Spodziewana cena ładowarki to ok. 150 dol. co może przełożyć się w naszym kraju na 749 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA