REKLAMA

Google uszanuje żałobę. Asystent Google wystartuje w Polsce po cichu

Dziś wieczorem miało się odbyć spotkanie karnawałowe w warszawskiej siedzibie Google'a. Byliśmy na nie zaproszeni i mieliśmy oficjalnie powitać Asystenta Google w Polsce. W ostatniej chwili Google odwołał huczną premierę.

15.01.2019 20.00
Asystent Google po Polsku
REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA #1: Napływają pierwsze informacje od osób, które dostały dzisiaj Asystenta Google. Google udostępnił już oficjalną listę funkcji Asystenta Google w języku polskim. Pojawiła się też polska wersja oficjalnej strony poświęconej Asystentowi. Więcej informacji na końcu publikacji. 

AKTUALIZACJA #2:

Smutna informacja, która dotarła do nas z Gdańska sprawiła, że Google odwołał swoją imprezę. I nie ma się tu czemu dziwić. Tragiczna śmierć, trwająca trzy dni żałoba w Warszawie i tysiące ludzi biorących udział w marszach milczenia w całej Polsce - to nie są okoliczności, w których jakakolwiek firma chciałaby organizować imprezę karnawałową.

Imprezy nie będzie. Asystent Google wystartuje

Na 15 stycznia 2019 roku Google zaplanował premierę produktową. Oficjalnie nie powiedział o co chodzi, ale my dobrze wiemy, o co. Asystent Google oficjalnie przemówi w języku polskim.

Zresztą już teraz potrafi rozmawiać po polsku z wybranymi użytkownikami. Takim wybranym użytkownikiem jest m.in. Łukasz Kotkowski, który testuje usługę i recenzuje ją na łamach Spider’s Web od wielu tygodni.

Teraz Google Asystent miał się jednak pojawić u wszystkich. Oficjalnie.

I zrobi to, ale po cichu. W wiadomości otrzymanej od Google czytamy, że impreza została odwołana, konferencji produktowej nie będzie, ale wszystkie materiały z nią związane zostaną przesłane do mediów mailem. Czyli Google nie zmienia swoich planów dotyczących startu Asystenta Google w Polsce, a jedynie odwołuje uroczystości z tym związane.

Pełne wdrożenie Asystenta u użytkowników w Polsce może może potrwać nawet kilkanaście dni. Ale nie zdziwcie się, jeśli pojawi się u was już dzisiaj wieczorem lub w nocy.

AKTUALIZACJA (21:00, 15.01): Są już pojedyncze głosy użytkowników, którzy dzisiaj wieczorem dostali Asystenta Google w języku polskim. Wyłapałem je na FB, G+, TW i w komentarzach pod tym tekstem. Czekamy na wdrożenie z prawdziwego zdarzenia, czyli uruchomienie GA u naprawdę wielu osób w Polsce.

Tymczasem na naszą redakcyjną skrzynkę wpadł mail od czytelnika - Romka - w którym informuje, że strona z listą funkcji Asystenta Google pojawiła się w języku polskim. Ponoć wcześniej była przez chwilę widoczna po polsku, ale Google ją zdjął. Przywrócił ją właśnie teraz.

Na stronie znajdziemy najpopularniejsze i najnowsze funkcje Asystenta Google. Lista zapewne będzie aktualizowana na bieżąco. Obecnie prezentuje się w następujący sposób.

Popularne funkcje Asystenta Google w Polsce

 class="wp-image-870019"
 class="wp-image-870022"

Co nowego - niedawno dodane funkcje Asystenta Google w języku polskim

 class="wp-image-870025"
 class="wp-image-870028"

AKTUALIZACJA (23:30, 15.01): Jak zauważyli w komentarzach nasi czytelnicy, w sieci pojawiła się też oficjalna polska wersja strony poświęconej Asystentowi Google. Dowiedzieliśmy się niej, że Asystent zadebiutuje tylko na smartfonach i na słuchawkach. Potwierdziły się podawane wcześniej przez nas informacje, że na premierę Asystenta dla Google Home jeszcze trochę w Polsce poczekamy.

REKLAMA

AKTUALIZACJA (6:00, 16.01):

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA