REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google nie dotrzymał słowa. Asystent nie zadebiutuje w Polsce w tym roku – znamy datę premiery

Google nie dotrzyma słowa w kwestii daty uruchomienia Asystenta Google w naszym kraju. Na szczęście opóźnienie nie będzie zbyt duże. Przyciski Home w naszych telefonach zaczną się „dziwnie zachowywać” już za kilka tygodni.

18.12.2018
12:55
google assistant po polsku petycja
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja: Impreza z okazji premiery Asystenta Google odwołana. Czytaj więcej w tekście „Google uszanuje żałobę. Asystent Google wystartuje w Polsce po cichu

Nie Siri, nie Alexa i nie Cortana. Choć Asystent Google nie będzie pierwszym uruchomionym w naszym kraju, to właśnie on jako jedyny – przynajmniej na razie – będzie rozumiał polską mowę. Sztuczna inteligencja Google’a zastąpi wykorzystywany do tej pory mechanizm Google Now. Co to oznacza dla nas, użytkowników?

Zakres rozumianego słownictwa przez Asystenta Google jest nieporównywalnie większy od tego rozumianego przez Google Now. Dzięki temu nie musimy się zastanawiać jakiego słownictwa użyć, by nasze urządzenie nas zrozumiało – korzystamy z mowy naturalnej.

Na dodatek Asystent Google dysponuje chętnie wykorzystywanym przez zewnętrznych twórców API. To oznacza, że liczba jego umiejętności cały czas się zwiększa. Asystent Google nie ma już dziś problemu z puszczeniem nam muzyki ze Spotify, zamówieniem Ubera czy sterowaniem naszym smart home.

Asystent Google w Polsce – kiedy będzie?

asystent google polska premiera class="wp-image-858938"

Na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową przyszedł mail od Google Polska, zapraszający nas na spotkanie karnawałowe w firmie. Jednak to nie treść maila przyciąga uwagę, a jego forma. Stylizowane jest ono na dialog z Asystentem Google. Nie mamy żadnej wątpliwości, że oficjalna data uruchomienia Asystenta Google w naszym kraju to 15 stycznia 2019 r.

Co ciekawe, część z nas ma już dostęp do tej usługi. Google testowo ją uruchamia u dobranych na podstawie nieznanych nam kryteriów użytkownikach. Ku mojej wielkiej frustracji, korzystać może z niego już moja mama – która w zasadzie usług cyfrowych na co dzień nie używa. Moje Konto Google nadal mnie informuje, że Asystent nie jest dostępny w moim kraju. Prawdopodobnie i wśród waszych znajomych, i was samych znajdują się osoby z aktywnym Asystentem.

Asystent Google – na jakich urządzeniach?

Asystent Google nie pojawi się w Polsce na wszystkich zgodnych z nim urządzeniach. Póki co będzie dostępny wyłącznie na systemach iOS i Android. W tym ostatnim podmieniona zostanie domyślna funkcja przycisku Home – zamiast aplikacji Google, będzie przy jego pomocy wywoływany Asystent Google.

REKLAMA

Asystent Google nie pojawi się na razie w Polsce na innych urządzeniach, w tym na inteligentnych głośnikach czy urządzeniach z Android TV. Według niepotwierdzonych informacji, te gadżety zostaną podpięte do usługi dopiero za kilka miesięcy.

Aktualizacja: Impreza z okazji premiery Asystenta Google odwołana. Czytaj więcej w tekście „Google uszanuje żałobę. Asystent Google wystartuje w Polsce po cichu

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA