REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jaki smartfon do 2000 zł warto kupić? TOP 3 modeli z Androidem i jeden iPhone

Za 2 tys. zł moim zdaniem da się już kupić smartfon, który sprosta naszym najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Trzeba tylko wiedzieć, czego się szuka. Pozwólcie, że trochę wam w tym pomogę.

18.12.2018
10:44
Jaki smartfon do 2000 zł warto kupić? TOP 3 modeli z Androidem i jeden iPhone
REKLAMA
REKLAMA

W tym przeglądzie pozwoliłem sobie na lekki wybieg poza szablon. Zamiast 5 modeli, polecę wam 3 najlepsze moim zdaniem słuchawki z Androidem w tej kwocie i... jednego iPhone'a, który minimalnie przekracza budżet. Sprzęt Apple'a niestety tak ma i trzeba się do tego przyzwyczaić. Wiem jednak, że wielu naszych czytelników woli dopłacić te kilkadziesiąt zł do sprzętu z tym logotypem.

Jaki smartfon do 2000 zł? Huawei Mate 10 Pro

huawei mate 10 pro specyfikacja class="wp-image-609272"

Mój faworyt. Kirin 970 i 6 GB RAM-u poradzą sobie zarówno z grami, jak i ze wszystkimi aplikacjami dostępnymi na Androida. Telefon ten jeszcze długo działać będzie bez zarzutów. Oprócz mocnej konfiguracji posiada też błyskawicznie działający czytnik linii papilarnych, moduł NFC, 6-calowy ekran, technologię szybkiego ładowania oraz świetny, podwójny aparat, który radzi sobie świetnie w dzień i całkiem nieźle w nocy.

Przyznam szczerze, że od kilku miesięcy czekałem, aż cena Mate 10 Pro spadnie do 2 tys. zł, właśnie po to, żeby umieścić go w tym konkretnym przeglądzie i gorąco go polecać. Serio, to świetny telefon.

Cena: ok. 1999 zł

Jaki smartfon do 2000 zł? Samsung Galaxy S8

the missed spaceflight class="wp-image-555153"

Jeden z najlepszych flagowców 2017 r. Świetny aparat, mocna konfiguracja, ładny design i zero problemów w codziennym użytkowaniu - S8 oferuje pełen pakiet i szczerze mówiąc, nawet w 2018 r. jest to jeden z najfajniejszych telefonów dostępnych na rynku. Nie sposób nie docenić również tego, że S8 świetnie leży w dłoni.

Dzięki proporcjom ekranu 18,5:9 dostajemy urządzenie z ogromnym wyświetlaczem, które bez problemów można obsługiwać jedną ręką. Szybki, poręczny i ładny telefon z bardzo dobrym aparatem - czego chcieć więcej? Jeśli S8 wygląda dla was zbyt zwyczajnie, zawsze można poszukać Galaxy S7 Edge. Chociaż osobiście wolałbym S8.

Cena: ok. 1990 zł

 class="wp-image-629125"

Wiele osób zapomniało już o marce LG. Moim zdaniem niesłusznie. Szczególnie jeśli mówimy o V30 - modelu, który Łukasz opisał jako fajniejszy smartfon niż Samsung Galaxy S8. I coś w tym jest. Może nie jest to tak popularny smartfon, jak Mate 10 Pro, czy S8, ale oferuje on kilka unikalnych rozwiązań. Osobiście jestem wielkim fanem szerokokątnego obiektywu, który w połączeniu z bardzo rozbudowanym trybem manualnym robi bardzo ładne zdjęcia.

No i V30 posiada wbudowany moduł Quad DAC, który w połączeniu ze słuchawkami dobrej jakości sprawia, że V30 nawet dzisiaj jest jednym z najlepszych smartfonów, jeśli chodzi o jakość odtwarzanej muzyki.

Cena: ok. 1900 zł

Jaki smartfon do 2000 2099zł? Apple iPhone 7 32 GB

 class="wp-image-786613"

Wiem, wiem, trochę przekroczyłem budżet. Wiele osób będzie jednak skłonne dopłacić te 99 zł, żeby zamiast sprzętu z Androidem kupić iPhone'a. Siódemka co prawda nie jest już najnowszym modelem, ale sprzęty Apple nie starzeją się aż tak, szybko, więc w tzw. codziennym użytkowaniu iPhone 7 nie powinien sprawiać żadnych problemów.

Co prawda na papierze telefon Apple'a został wyposażony w o wiele słabsze podzespoły niż S8, Mate 10 Pro, czy V30, ale trzeba pamiętać o tym, że nie jest to telefon z Androidem. System iOS do sprawnego działania nie potrzebuje tak mocnej konfiguracji. No i, jak na telefon z 2016 r., iPhone 7 robi naprawdę ładne zdjęcia.

Cena: ok. 2099 (wersja 32 GB)

REKLAMA

Przeczytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA