REKLAMA

Samsung pokazał 4 pomysły na ekran smartfona. 3 z (różnymi) notchami i 1 bez

Samsung u mnie zaplusował, bo jako jeden z niewielu liczących się producentów smartfonów nie skopiował bezmyślnie apple’owskiego notcha. Jednak i on się wreszcie złamał i przygotował własny projekt wycięcia w ekranie.

08.11.2018 12.24
essential phone samsung notch
REKLAMA
REKLAMA

Apple nie był pierwszym producentem, który zdecydował się na wycięcie w ekranie. Wcześniej pojawił się Essential Phone, ale to apple’owski i opracowany niezależnie notch - iPhone X zadebiutował w końcu kilka tylko miesięcy później - stał się bazą dla całej rzeszy kopistów. Tylko kilka firm się wyłamało.

Jedną z nich był Samsung, który poszedł swoją drogą. Kolejne smartfony z rodziny Galaxy nadal miały minimalistyczne ramki na dole i na górze ekranu. Koreański producent w dodatku kombinuje teraz ze zginanymi ekranami, ale okazuje się, że również i on pracuje nad notchami.

Samsung Infinity, czyli notch w trzech odsłonach.

Tyle dobrego, że Samsung nie planuje kopiować designu iPhone’a. Wycięciom w wyświetlaczach u producenta urządzeń z linii Galaxy będzie bliżej do rozwiązania, które pokazał Essential Phone jeszcze przed Apple’em.

Na wczorajszej konferencji dla deweloperów, podczas której zaprezentowano prototyp smartfona ze zginanym ekranem Infinity Flex oraz nową nakładką One UI, pojawił się również projekt trzech różnych notchy.

Ekrany z notchami będą rozwinięciem wyświetlaczy z linii Infinity Display. Otrzymały nazwy Infinity-U, Infinity-V i Infinity-O. Literki w nazwie są jednocześnie wizualizacją tego, jak poszczególne z wycięć będzie wyglądać.

Jak wyglądają Samsung Infinity-U, Infinity-V i Infinity-O?

Każdy z projektów jest minimalistyczny. Infinity-U najbardziej przypomina wycięcie znane z Essential Phone. To malutka łezka u góry ekranu o opływowym kształcie. Infinity-V jest rozwinięciem tego pomysłu o znacznie bardziej ostrym rysie.

REKLAMA

Najciekawszym pomysłem Samsunga jest z kolei Infinity-O. To nie jest wycięcie dochodzące od krawędzi, tylko dziura na przednią kamerkę umieszczona bezpośrednio w ekranie.

Oprócz tego Samsung pokazał wyświetlacz Infinity Display bez żadnego wycięcia. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób rozwiąże w nim problem przedniej kamerki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA