REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung pokazał składany telefon. Jest grubo

Samsung zaprezentował dziś pierwszą na rynku sensowną hybrydę telefonu i tabletu. Wygląda to ciekawie i bardzo użytecznie. Choć składany telefon Samsunga do urodziwych należeć nie będzie.

07.11.2018
21:24
Samsung Infinity Flex
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Display to jeden z liderów rynku wyświetlaczy LCD i AMOLED. Nic dziwnego, że Samsung Electronics – jeden z liderów na rynku mobilnym – zdecydował się wykorzystać umiejętności jednych z najwybitniejszych inżynierów zatrudnionych w siostrzanej firmie. Podczas przeznaczonej dla deweloperów konferencji firma zaprezentowała pierwszy na rynku składany telefon. A właściwie to tablet, który można złożyć do rozmiaru telefonu i dalej z niego korzystać.

Samsung Infinity Flex class="wp-image-835202"

Przy czym zaprezentowała to pojęcie nieco umowne. Urządzenie było pokazywane na filmach i zdjęciach wykonanych z premedytacją przy złym oświetleniu. Nie widzieliśmy za wiele z tego jak właściwie się ono prezentuje pod względem estetycznym. Nie znamy też jego dokładnej specyfikacji. Widzieliśmy właściwie tylko, że jest ono dość grube, jak na dzisiejsze standardy. Można mu jednak to wybaczyć, bo ma ono wielki potencjał.

To telefon, czy tablet? Samsung Infinity Flex z powodzeniem pełnić będzie obie te role.

 class="wp-image-835229"
 class="wp-image-835232"

Tablet wykonany jest w technologii, którą Samsung nazywa Infinity Plex Display. Gdy jest rozłożone, jest tabletem z wyświetlaczem o przekątnej 7,3 cala. Po złożeniu wygląda jak nieco opasły, ale w pełni funkcjonalny i dający się łatwo schować do kieszeni telefon. Najbardziej z tego wszystkiego imponuje brak jakiejkolwiek ramki w miejscu, w którym urządzenie jest zginane. Żadne inne składane urządzenie nie oferowało czegoś takiego. No, może z wyjątkiem tego chińskiego smartfona, ale w odróżnieniu od telefonu Samsunga on wygina się na zewnątrz.

Narzekam tu już drugi raz na grubość urządzenia, warto jednak zauważyć, że Samsung kilkukrotnie podkreślał, że prezentowane urządzenie jest prototypem. A to pozwala wierzyć, że końcowy produkt będzie nieco zgrabniejszy.

Urządzenie Samsunga będzie w stanie wyświetlać na ekranie trzy aplikacje równocześnie – nie będzie to jednak wymagało dodatkowej pracy ze strony deweloperów.

 class="wp-image-835235"

Obsługa składanego ekranu ma bowiem trafić do Androida od Google’a, co sugeruje, że deweloperzy faktycznie wykorzystają możliwości składanego ekranu, ponieważ takie rozwiązanie nie będzie stosowane wyłącznie u Samsunga.

REKLAMA

Premiera handlowa omawianej hybrydy ma nastąpić jednak dopiero w przyszłym roku. Dokładna data nie jest jednak znana. Przybliżona zresztą też nie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA