REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowa generacja podgrzewaczy do tytoniu już tu jest. IQOS 3 i IQOS 3 Multi już w Polsce

Miesiąc po globalnej premierze na polskim rynku debiutują IQOS 3 i IQOS 3 Multi. Nowe podgrzewacze do tytoniu od Philip Morris można już kupić w naszym kraju.

29.11.2018
16:56
iqos 3 iqos 3 multi opinie 3
REKLAMA
313 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

IQOS to marka podgrzewaczy do tytoniu od producenta papierosów Marlboro. Jak wynika z badań, firma stworzyła produkt, który pozwala palaczom na przyjmowanie nikotyny w towarzystwie mniejszej ilości szkodliwych substancji w porównaniu do palenia zwykłych papierosów.

iqos brand store tokio japonia class="wp-image-832367"

Philip Morris przekonuje też, że adopcja przez palaczy bezdymnych produktów tytoniowych przyczynia się do spadku popularności papierosów na danym rynku. Przykładem jest Japonia, gdzie IQOS zdobył największą popularność jak do tej pory. Sprzedaż papierosów spadła tam o 27. proc. w dwa lata.

IQOS 3 i IQOS 3 Multi w Polsce.

Do tej pory w Polsce można było kupić już kilka wersji IQOS-ów, a ostatnią z nich był IQOS 2.4 Plus. Od teraz dostępne są dwa zupełnie nowe modele, czyli IQOS 3 i IQOS 3 Multi, które zostały oficjalnie zaprezentowane w Tokio pod koniec października.

Najwyraźniej nasz kraj staje się dla korporacji Philip Morris coraz istotniejszym rynkiem. Polacy na poprzednie generacje podgrzewacza do tytoniu IQOS musieli czekać długie miesiące. W przypadku IQOS 3 i IQOS 3 Multi czekaliśmy tylko miesiąc.

Co nowego w podgrzewaczach IQOS?

IQOS 3 to bezpośredni następca IQOS 2.4 Plus. Urządzenie składa się z dwóch części - podgrzewacza o kształcie przypominającym cygaro oraz etui z wbudowanym powerbankiem. W porównaniu do poprzednika zmieniło się całkiem sporo. Konstrukcja urządzenia została uproszczona - wyeliminowano zbędne diody i przyciski.

iqos 3 iqos 3 multi class="wp-image-826010"

Oba elementy składające się na model IQOS 3, czyli ładowarka i podgrzewacz, są mniejsze niż w przypadku modelu IQOS 2.4 Plus. Nowe etui ma wymiary 46,3 mm x 114,68 x 22,88 mm zamiast 51,2 mm x 112,5 mm x 21,86 mm, a podgrzewacz ma średnicę 14,42 mm przy wysokości 92,27 mm - zamiast odpowiednio 15,04 mm i 93,6 mm.

Nie wpłynęło to negatywnie na liczbę wkładów, jakie można zużyć na jednym ładowaniu.

Ogniwo ma tę samą pojemność, a czas ładowania również się nie zmienił. IQOS 3 zapewnia jednak znacznie wyższą żywotność akumulatora na poziomie 14 600 cykli. W poprzednim modelu było to 7300 cykli. Podgrzewacz w nowym modelu jest w dodatku gotowy do pracy 40 sekund wcześniej niż w przypadku poprzednika - jest to dokładnie 3,5 minuty zamiast 4 minut i 10 sekund.

Od razu po wzięciu urządzenia do ręki widać też różnicę w konstrukcji etui. Zamiast klapki otwieranej przyciskiem, podgrzewacz chowa się do kieszonki zlokalizowanej na węższej bocznej krawędzi. Podgrzewacz utrzymywany jest w środku za pomocą magnesu, a ponieważ jest symetryczny, można odkładać go na miejsce bez kręcenia nim dookoła.

IQOS 3 Multi to z kolei zupełnie nowe urządzenie w ofercie Philip Morris.

Jednoczęściowe urządzenie nie jest wyposażone w dedykowane etui, ale ma znacznie pojemniejszy akumulator niż podgrzewacz z modelu IQOS 3. Dzięki temu IQOS 3 Mutli pozwala na użycie dziesięciu wkładów, zanim zajdzie konieczność podłączenia go do ładowarki.

 class="wp-image-826019"

Ogromną zaletą IQOS 3 Multi jest to, że można zużywać wkłady jeden za drugim - czy to jeśli posiadacz ma potrzebę zużycia więcej niż jednego, czy to jeśli z jednego egzemplarza urządzenia korzysta więcej osób.

IQOS 3 i IQOS 3 Multi wprowadzają kilka innych zmian.

Miłą niespodzianką jest to, że IQOS 3 i IQOS 3 Multi ładowane są za pomocą złącza USB-C. Dzięki temu użytkownicy smartfonów i komputerów wykorzystujących to złącze będą mogli pozbyć się ze swojego życia standardu microUSB. W zestawie znalazła się ta sama dwuczęściowa ładowarka z kablem.

Producent kładzie też nacisk na personalizację urządzenia. Można zmienić nie tylko końcówkę samego podgrzewacza w modelach IQOS 3 i IQOS 3 Multi, ale też np. kolor kieszeni na podgrzewacz w etui od podstawowego modelu. IQOS 3 sprzedawany w czterech bazowych kolorach (biały, złoty, niebieski, czarny) ma łącznie 576 różnych wariantów kolorystycznych.

IQOS 3 i IQOS 3 Multi - ile to kosztuje?

Nowy bazowy model IQOS 3 to wydatek rzędu 480 zł, a za IQOS 3 Multi trzeba zapłacić 420 zł - w obu przypadkach niezależnie od wersji kolorystycznej. Dla porównania cena sklepowa IQOS 2.4 Plus to 400 zł - ale praktyka pokazuje, że dotychczas sprzedawane urządzenie można było nabyć znacznie taniej.

iqos 3 iqos 3 multi opinie 3 class="wp-image-828905"
REKLAMA

W sprzedaży jest też wiele dodatkowych akcesoriów, takich jak wymienne elementy, czyli nasadki na podgrzewacz i nakładki na etui z powerbankiem w różnych kolorach. Do tego można zakupić wiele innych akcesoriów, w tym pojemniki na zużyte wkłady oraz skórzane etui na oba nowe modele.

W obu nowych podgrzewaczach znalazł się ten też sam sprawdzony i badany od lat system podgrzewania tytoniu, co w poprzednim modelu. Dzięki temu posiadacze modeli IQOS 3 i IQOS 3 Multi mogą korzystać z tych samych wkładów Heets, co do tej pory.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA