Oprogramowanie  / News

Aktualizujcie swoje iPhone'y i iPady - iOS 12.1 już tu jest

101 interakcji
dołącz do dyskusji

Apple udostępnił dziś iOS 12.1. Najważniejszą nowością w kolejnej wersji systemu mobilnego Apple'a będą zapowiadane od kilku miesięcy grupowe połączenia przez FaceTime.

iOS 12 wdrażany był przez Apple'a pod sztandarem optymalizacji. W zaprezentowanej w czerwcu i udostępnionej publicznie we wrześniu wersji systemu mobilnego drugie skrzypce po optymalizacji odgrywało grupowanie powiadomień. Apple zaprezentował również funkcję Czas przed ekranem, która - jak sama nazwa wskazuje - ma uświadamiać użytkownikom, jak wiele uwagi poświęcają iPhone'owi czy iPadowi.

W iOS 12 ulepszono także funkcję Nie przeszkadzać, rozszerzając jej możliwości o wyłączanie powiadomień w konkretnej lokalizacji i do momentu jej opuszczenia. iOS 12 to również kilka mniejszych sprawiających, że system stał się bardziej przyjazny.

W iOS 12.1 skorzystamy z grupowych połączeń przez FaceTime.

Apple zapowiedział grupowe rozmowy przez FaceTime podczas czerwcowej konferencji WWDC. Firmie nie udało się jednak zdążyć na premierę iOS 12, dlatego z tej nowości skorzystamy dopiero nieco ponad miesiąc później. W grupowych rozmowach przez FaceTime wezmą udział maksymalnie 32 osoby. Będą one wspierać naklejki i Animoji i Memoji, z których już teraz można korzystać podczas rozmów indywidualnych.

FaceTime ma automatycznie wykrywać aktywnych uczestników i podświetlać użytkownika, który mówi w danej chwili. Inni rozmówcy zobaczą go na pierwszym planie. Kolejni użytkownicy mają dołączać bez zakłócania toku rozmowy.

W iOS 12.1 skorzystamy z grupowych połączeń przez FaceTime

iOS 12.1 - co nowego?

Kolejna, znacznie mniej ważna nowość w iOS 12.1 to aż 70 nowych emoji. Zobaczymy zatem nowe postaci, a także emoji ludzi z rudymi czy siwymi włosami lub wręcz bez włosów. Pojawią się też nowe ikonki jedzenia i zwierząt.

emoji aktualizacja iOS

iOS 12.1 przynosi również kontrolę głębi ostrości w trybie portretowym. Apple umożliwi dynamiczną zmianę rozmycia tła z podglądem w czasie rzeczywistym.

Ostatnią dużą zmianą będzie obsługa dwóch kart SIM i nanoSIM i eSIM w iPhone'ach XS, XS Max i iPhonie XR.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst