REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W tym roku Dzień Singla trwa dwa dni. Z tej okazji Alibaba wystrzeliła własnego satelitę

Alibaba już się szykuje na Dzień Singla. Żeby przypomnieć klientom o zbliżającym się 11.11, wystrzeliła w powietrze mini stację kosmiczną, 

30.10.2018
19:11
W tym roku Dzień Singla trwa dwa dni. Z tej okazji Alibaba wystrzeliła własnego satelitę
REKLAMA
REKLAMA

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Singla. Gdy w kalendarzu spotykają się ze sobą same jedynki (11.11), Chińczycy rzucają się na platformy zakupowe i na potęgę dodają do swoich wirtualnych koszyków prezenty dla siebie samych. Ostatnio coraz skuteczniej udaje im się przekonać resztę świata do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Tym razem nagłaśniając je, odlecieli. I to daleko.

Kosmiczna reklama najmodniejsza w tym sezonie. Żeby wypromować Dzień Singla, wysłano w kosmos mini stację kosmiczną i satelitę.

Candy Jar, bo takie słodko nazywa się mini stacja kosmiczna wystrzelona przez Alibabę, ma być źródłem dodatkowych atrakcji dla kupujących. Przeczesując serwis w poszukiwaniu okazji, będzie można zdalnie zrobić zdjęcie z kosmosu, gdy Candy Jar będzie lecieć nad naszymi głowami.

Dodatkowo do stacji można wysyłać swoje historie. Te zostaną skrupulatnie zebrane, zgromadzone w kosmicznej butelce i w 2019 r. wysłane w kosmos. W ten oto sposób wszyscy dostaniemy szansę zostania korespondencyjnymi przyjaciółmi Starmana. Nie wiadomo tylko, czy zajęty prowadzeniem Tesli Roadster manekin będzie miał czas nam odpisać.

Dzień Singla trwa w tym roku dwa dni, bo czemu by nie.

W tym roku Dzień Singla odbywa się po raz 10. Z tej okazji firma rozciąga nieco pojęcia dnia i oferuje swoje promocje na bite 48 godzin. Alibaba ma szansę dzięki temu ruchowi pobić swój zeszłoroczny rekord. W 2017 r. 11.11 jej dzienny przychód wyniósł oszałamiające 25.3 mld dol., czyli aż o 39 proc. więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

Promocje zaczną się w Polsce w sobotę 10 listopada o 14:00, a skończą w poniedziałek 12 listopada o 13:59. Będzie więc dostatecznie dużo czasu dla każdego, kto zdecyduje się długi weekend uczcić zakupami na chińskim portalu.

Jest też szansa, że na odbiór zrobionych sobie samemu prezentów, nie będzie trzeba aż tak długo czekać. Jak zarzeka się firma, magazyny w Europie są w pełni gotowe na szał święta zakupów, dzięki czemu czas oczekiwania na dostawę paczek do domów mieszkańców Starego Kontynentu powinien zostać znacząco skrócony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA