Tech  / Relacja

Dzień Singla - najlepsze promocje i okazje [LIVE BLOG]

194 interakcji
dołącz do dyskusji

Jak co roku, 11 listopada ma miejsce chiński Dzień Singla, czyli jedno z największych świąt handlowych na świecie. Zostało ono zapoczątkowane w 2009 roku przez platformę sprzedażową Alibaba, ale z czasem do zabawy przyłączyły się też inne azjatyckie sklepy.

Dzień Singla jest odpowiedzią na dwa zachodnie święta. Po pierwsze, jest odwrotnością Walentynek, czyli dnia zakochanych. Oprócz tego jest odpowiedzią na Czarny Piątek i Cyfrowy Poniedziałek, czyli zachodnie promocje odbywające się zaraz po Święcie Dziękczynienia. W wielkim skrócie, w Dniu Singla chodzi o to, aby każdy samotny mieszkaniec Chin zrobił sobie drobny prezent w dniu, w którym w kalendarzu spotykają się wyłącznie samotne jedynki (11.11).

Dzień Singla z roku na rok staje się coraz popularniejszy.

Dzień Singla - najlepsze promocje i okazje

Jak donosi PayU, właśnie tego dnia Alibaba bije kolejne handlowe rekordy. Przykładowo, rok temu na Aliexpress w Dzień Singla sprzedano produkty o łącznej wartości 14,3 mld dol. To robi wrażenie, zwłaszcza że względem 2014 roku obroty w tym dniu wzrosły o 60 proc., z poziomu 9,3 mld dol. Podczas pierwszej edycji Dnia Singla, w 2009 roku, wyniosły zaledwie 100 mln dol. Różnice w obrotach są widoczne gołym okiem.

Dzień Singla już wystartował. Dlatego warto śledzić Aliexpress, jak też sprawdzone chińskie sklepy, takie jak Gearbest, Banggood oraz Lightinthebox. Powinno być w nich dostępnych mnóstwo promocji. Sprawdzajcie jednak dokładnie ceny! Chińczycy często je zawyżają, żeby potem zrobić wirtualną promocję.

Należy też pamiętać o bardzo długim czasie transportu przesyłek z Państwa Środka. W zeszłym roku zdecydowana większość przedmiotów kupionych z okazji Dnia Singla dotarła do mnie dopiero w styczniu, a ostatnia paczka z listopadowymi zakupami zawitała w moim mieszkaniu na początku maja. Właśnie dlatego radzę nie kupować gwiazdkowych prezentów na Aliexpress. No chyba że chcecie je wręczyć swoim bliskim nie w najbliższe, ale dopiero przyszłe Święta Bożego Narodzenia.

Poniżej znajdziecie najlepsze oferty na dzień singla. W komentarzach wrzucajcie też swoje promocje. Będę je na bieżąco dodawał do livebloga!

Najlepsze promocje na Dzień Singla - lista aktualizowana na bieżąco

Jeśli nie widzisz naszej listy najlepszych ofert i promocji na Dzień Singla, to prawdopodobnie załadowała się uproszczona wersja strony (AMP). Aby wyświetlić pełną wersję witryny, kliknij poniżej przycisk "Leave a Comment".

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst