Sprzęt  / News

Trzy modele iPhone’ów wyleciały z oferty Apple. Najtańszy kosztuje teraz 2229 zł

Jeszcze dzisiaj rano buszowałem po stronie internetowej Apple i sprawdzałem, jak wygląda oferta. Stronę Apple odwiedziłem też wieczorem - po konferencji Apple, podczas której zaprezentowano iPhone’a Xs, Xs Max i XR - i zauważyłem, że zniknęło kilka produktów.

Premiera nowych iPhone’ów już za nami. Apple zaprezentował model Xs, który jest bezpośrednim następcą zeszłorocznego modelu X. Pokazano również ogromnego iPhone’a Xs Max. Oraz - jakby komuś jeszcze brakowało nowych iPhone’ów - nowy, nieco tańszy i nieco gorszy od wspomnianej wyżej dwójki model nazwany iPhone XR.

Tym sposobem różnych odmian iPhone’a X zrobiło się na tyle dużo, że Apple postanowił ułatwić klientom wybór i zaprzestał sprzedaży zeszłorocznego modelu. Gdyby został on w ofercie wiele osób mogłoby nie wiedzieć, czy brać X, XR, Xs czy może Xs Max. Teraz wybór jest łatwiejszy - chcesz najlepszego iPhone’a, to bierzesz Xs lub ewentualnie Xs Max, jeśli lubisz naprawdę duże ekrany i masz za gruby portfel. Chcesz nowego iPhone’a, ale nie chcesz płacić za dużo, to bierzesz iPhone’a XR. Proste.

iPhone X nie jest jedynym iPhone'em, który zniknął z oferty. Razem z nim Apple postanowił usunąć stare modele - iPhone’a 6s oraz iPhone’a SE.

iPhone 6s zadebiutował we wrześniu 2015 r., a iPhone SE pół roku później - w marcu 2016 r. Oba modele są nadal wspierane - Apple wypuszcza na nie nowe wersje oprogramowania. Już za 5 dni ich właściciele będą mogli zainstalować aktualizację z iOS 12, który znacząco poprawi wydajność starszych urządzeń.

Teraz najtańszym smartfonem w ofercie Apple jest iPhone 7

Ceny iPhone’a 7 zaczynają się od 2229 zł za wersję z 32 GB pamięci. iPhone 7 Plus o tej samej pojemności kosztuje 2829 zł.

W ofercie pozostał również zeszłoroczny iPhone 8, który w najtańszej wersji z 64 GB pamięci kosztuje 2979 zł. Wersja z Plusem kosztuje 3479 zł.

Polskie ceny nowych iPhone’ów przeanalizowaliśmy w osobnym tekście: „iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR – poznaliśmy polskie ceny nowych smartfonów Apple”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst