REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Trzy modele iPhone’ów wyleciały z oferty Apple. Najtańszy kosztuje teraz 2229 zł

Jeszcze dzisiaj rano buszowałem po stronie internetowej Apple i sprawdzałem, jak wygląda oferta. Stronę Apple odwiedziłem też wieczorem - po konferencji Apple, podczas której zaprezentowano iPhone’a Xs, Xs Max i XR - i zauważyłem, że zniknęło kilka produktów.

12.09.2018
22:31
Trzy modele iPhone’ów wyleciały z oferty. Najtańszy kosztuje teraz 2229 zł
REKLAMA
REKLAMA

Premiera nowych iPhone’ów już za nami. Apple zaprezentował model Xs, który jest bezpośrednim następcą zeszłorocznego modelu X. Pokazano również ogromnego iPhone’a Xs Max. Oraz - jakby komuś jeszcze brakowało nowych iPhone’ów - nowy, nieco tańszy i nieco gorszy od wspomnianej wyżej dwójki model nazwany iPhone XR.

Tym sposobem różnych odmian iPhone’a X zrobiło się na tyle dużo, że Apple postanowił ułatwić klientom wybór i zaprzestał sprzedaży zeszłorocznego modelu. Gdyby został on w ofercie wiele osób mogłoby nie wiedzieć, czy brać X, XR, Xs czy może Xs Max. Teraz wybór jest łatwiejszy - chcesz najlepszego iPhone’a, to bierzesz Xs lub ewentualnie Xs Max, jeśli lubisz naprawdę duże ekrany i masz za gruby portfel. Chcesz nowego iPhone’a, ale nie chcesz płacić za dużo, to bierzesz iPhone’a XR. Proste.

iPhone X nie jest jedynym iPhone'em, który zniknął z oferty. Razem z nim Apple postanowił usunąć stare modele - iPhone’a 6s oraz iPhone’a SE.

iPhone 6s zadebiutował we wrześniu 2015 r., a iPhone SE pół roku później - w marcu 2016 r. Oba modele są nadal wspierane - Apple wypuszcza na nie nowe wersje oprogramowania. Już za 5 dni ich właściciele będą mogli zainstalować aktualizację z iOS 12, który znacząco poprawi wydajność starszych urządzeń.

Teraz najtańszym smartfonem w ofercie Apple jest iPhone 7

 class="wp-image-803275"

Ceny iPhone’a 7 zaczynają się od 2229 zł za wersję z 32 GB pamięci. iPhone 7 Plus o tej samej pojemności kosztuje 2829 zł.

 class="wp-image-803278"
REKLAMA

W ofercie pozostał również zeszłoroczny iPhone 8, który w najtańszej wersji z 64 GB pamięci kosztuje 2979 zł. Wersja z Plusem kosztuje 3479 zł.

Polskie ceny nowych iPhone’ów przeanalizowaliśmy w osobnym tekście: „iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR – poznaliśmy polskie ceny nowych smartfonów Apple”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA