REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iOS 12 trafi na iPhone'y i iPady 17 września

iOS 12 trafi na urządzenia Apple 17 września. 12 września wieczorem Apple udostępnił wersję Golden Master systemu mobilnego.

12.09.2018
20:43
iOS 12
REKLAMA
REKLAMA

iOS 12 nie przyniósł zasadniczych zmian w interfejsie użytkownika poza grupowaniem powiadomień. Apple postawił tym razem na optymalizację, by nawet na starszych urządzeniach system działał płynnie.

iOS 12 zostanie udostępniony 17 września.

Najnowszą wersja systemu Apple trafi na kilkanaście różnych urządzeń. Oprócz zaprezentowanych dziś nowości Wśród nich jest nawet iPhone 5S z 2013 r. Oprócz zaprezentowanych dziś nowości, lista iPhone'ów i iPadów, które otrzymają aktualizację obejmuje następujące sprzęty:

iPhone X, iPhone 8 i 8 Plus, iPhone 7 i 7 Plus, iPhone 6s i 6s Plus, iPhone 6 i 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S, iPad Pro 12,9 1. i 2. generacji, iPad Pro 10,5, iPad Pro 9,7, iPad 2018, iPad 2017, iPad Air 2 i Air, iPad mini 4, 3, 2 oraz iPod touch 6. generacji.

iOS 12: iPhone'y i iPady mają przyspieszyć.

Podczas czerwcowej konferencji dla developerów WWDC, Craig Federighi podkreślał, że celem, który przyświecał tworzeniu nowej wersji iOS było przyspieszenie urządzeń. Podał wówczas przykład iPhone'a 6 Plus, na którym o 40 proc. miała wzrosnąć szybkość otwierania aplikacji, o 50 proc. dostęp do klawiatury ekranowej i o 70 proc. do aparatu fotograficznego. Sam testowałem iOS-a 12 na znacznie starszym urządzeniu, iPhonie 5S, i zauważyłem wyższą kulturę pracy i płynność działania.

iOS 12: grupowanie powiadomień.

Na tę funkcję czekali przede wszystkim ci użytkownicy iPhone'ów i iPadów, którzy cenią sobie porządek. W nowej wersji systemu Apple'a powiadomienia z aplikacji są grupowane w stosy dla każdej aplikacji z osobna. Po otwarciu pryzmy zobaczymy powiadomienia dla poszczególnych wiadomości. Wprowadzono też opcję zarządzania powiadomieniami. Możemy je całkowicie wyłączyć lub włączyć dostarczanie po cichu, bez wyświetlania na zablokowanym ekranie

iOS 12 class="wp-image-758707"

iOS 12: czas przed ekranem.

Funkcja Czas przed ekranem, jak sama nazwa wskazuje, wskaże nam, jak dużo czasu poświęcamy urządzeniu. Zobaczymy statystyki użycia poszczególnych aplikacji. Będziemy mogli tworzyć harmonogram spędzania czasu bez iPhone'a. Dostępne będą wówczas tylko najpotrzebniejsze aplikacje, których listę możemy skonfigurować. Jeżeli dysponujemy wieloma urządzeniami Apple'a, funkcja Czas na ekranie będzie liczyć łączny czas z urządzeniem.

iOS 12 class="wp-image-758710"

iOS 12 to więcej nowości?

To oczywiście nie wszystkie, ale na pewno najważniejsze nowości w iOS 12. Z pomniejszych zmian trzeba wymienić automatyczne aktualizacje czy ulepszenie funkcji Nie przeszkadzać. Oprócz ustalenia godzin, gdy telefon lub tablet nie informuje o powiadomieniach dostępna będzie możliwość wyciszania ich w danej lokalizacji.

iOS 12 to także cztery nowe Animoji oraz Memoji. Te ostatnie to spersonalizowane Animoji, które zaprojektujemy na podstawie... własnego wyglądu. Apple zmienił również sposób zarządzania i udostępniania zdjęć, wprowadził funkcję autowpisywania jednorazowych kodów SMS, odświeżył aplikacje Dyktafon, Giełda i Books.

REKLAMA

iOS 12 Golden Master.

Golden Master jest ostatnim etapem przed finalną wersją iOS-a 12 dostępną już dla wszystkich użytkowników. Żeby zainstalować tę wersję należy zarejestrować się w programie lub zalogować się, jeżeli korzystaliśmy z niego wcześniej. Następnie pobieramy odpowiedni profil, klikając z kompatybilnego urządzenia w link enroll your iOS device. Kolejny krok to pobranie iOS-a 12 w sposób, w jaki robimy to w przypadku normalnych aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA