REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wszystko, co wiemy o Samsungu Galaxy Note9 na tydzień przed premierą

Już niedługo Samsung zaprezentuje swój najnowszy sztandarowy telefon. Linia Galaxy Note to prawdopodobnie najbardziej wpływowa linia telefonów po iPhonie. Galaxy Note9 ma być szczególnie atrakcyjny.

01.08.2018
21:22
Samsung Galaxy Note9 co wiemy
REKLAMA
REKLAMA

To właśnie linia Galaxy Note od Samsunga spopularyzowała koncepcję fabletu – a więc telefonu z bardzo dużym wyświetlaczem, pełniącego rolę PDA. Pomysł okazał się na tyle atrakcyjny, że nawet Apple widząc popularność Note’a prawdopodobnie pod jej wpływem zdecydował się wprowadzić do swojej oferty coś podobnego – linię iPhone Plus.

Galaxy Note słynie jednak nie tylko ze swojej relatywnej innowacyjności i imponujących podzespołów. Siódma generacja fabletów Samsunga była gigantyczną porażką – telefony te musiały być całkowicie wycofane z ryku z uwagi na ich zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów. Nigdy w historii branży coś takiego nie przydarzyło się tak prestiżowemu produktowi.

W tej branży istotna jest jednak nie przeszłość, a teraźniejszość i przyszłość. Czy Galaxy Note9 nadal będzie imponującym kawałkiem najnowocześniejszej techniki? A może znowu czeka go jakaś wpadka? Przekonamy się niebawem. Dziś podsumujmy co właściwie wiemy na jego temat.

Kiedy Samsung Galaxy Note9 pojawi się w sprzedaży?

Dziewiątego sierpnia 2018 r. odbędzie się pokaz Unpacked organizowany przez Samsunga. To właśnie tego dnia mamy po raz pierwszy obcować z najnowszym fabletem tej firmy. Prawdopodobnie 24 sierpnia telefon ten pojawi się w sprzedaży.

Samsung Galaxy Note9 – ile będzie kosztować?

Według informatora Spider’s Web Samsung Galaxy Note9 będzie sprzedawany w Polsce w cenie 4299 zł. Udało nam się potwierdzić te informacje – jeden z pracowników Brand Store’u zaproponował nam wpłacenie 500 zł zaliczki, co miałoby gwarantować szybki zakup Note’a 9 tuż po jego premierze. Sprzedawca poinformował nas, że całkowity koszt wyniesie około 4300 zł. Identyczną cenę podał nam informator.

W jakich wersjach dostępny będzie Samsung Galaxy Note9?

Na polski rynek trafi w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej (Sm-n960fzk), fioletowej (Sm-n960nzp) i niebieskiej (Sm-n960nzb). Telefon będzie wyposażony w 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB RAM-u. Nowością ma być rysik S-Pen wyposażony w Bluetooth.

Jaki akumulator pojawi się w Samsung Galaxy Note9?

Według plotek, urządzenie ma mieć akumulator o pojemności 4000 mAh. To znacznie więcej od akumulatora o pojemności 3300 mAh, obecnego w Galaxy Note8, co prawdopodobnie również oznacza, że fizyczna objętość ogniwa będzie również większa. Miejmy nadzieję, że firma tym razem gruntownie wszystko przetestowała zanim zdecydowała się wpakować tak duże ogniwo w tak (prawdopodobnie) smukły telefon.

Jaki system pojawi się w Samsung Galaxy Note9?

Zakładamy, że nic fundamentalnie się nie zmieni w linii Galaxy Note. Oznacza to, że nowy telefon pracować będzie pod kontrolą zmodyfikowanej przez Samsunga wersji systemu Android Oreo. Oprócz tego przez pierwszy miesiąc sprzedaży gra Fortnite ma być dostępna wyłącznie na Galaxy Note9. Na pewno telefon będzie też zintegrowany z Samsung Cloud, Bixbym i z SmartThings.

Jaki aparat pojawi się w następcy Galaxy Note8?

Na razie nie słyszeliśmy wiarygodnych plotek na jego temat. Podobno główny moduł ma być wyposażony w dwa obiektywy.

Samsung Galaxy Note9 – jak wygląda?

Jeżeli wierzyć w autentyczność powyższego zdjęcia, Galaxy Note9 wyglądać będzie bardzo podobnie do poprzednika. Telefon ma mieć tył wykonany ze szkła, a cała konstrukcja ma być umieszczona w metalowej ramie.

Jakie złącza, przyciski i funkcje łączności bezprzewodowej zawiera Galaxy Note9?

REKLAMA

Czytnik linii papilarnych ma się ponoć znajdować pod ułożonymi poziomo dwoma obiektywami tylnego aparatu. Telefon ma też zawierać złącze USB-C oraz 3,5 mm jack. Po lewej stronie telefonu znajdują się przyciski głośności i zasilania. Po prawej przycisk dedykowany asystentowi Bixby. Wyświetlacz nie zawiera górnego wcięcia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA