REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android 9.0 Pie – aktualizowana na bieżąco lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Google zaprezentował już nową wersję swojego systemu mobilnego. Producenci smartfonów zaczęli z kolei składać obietnice aktualizacji. Kolejne firmy zdradzają, na które telefony Android 9.0 Pie trafi w pierwszej kolejności.

16.08.2018
18:03
W nowym Androidzie 9 Pie zmian jest więcej niż myślisz - lista najważniejszych nowych funkcji
REKLAMA
REKLAMA

Android 9.0 Pie został oficjalnie zaprezentowany, a pierwsi szczęśliwcy mogą już instalować nową wersję oprogramowania od Google’a. Tym razem obyło się bez rewolucji. Najważniejsze nowości to opcjonalny system nawigacji za pomocą gestów i kilka narzędzi składających się na Google Wellbeing.

Czytaj też:

Wiele mniejszych zmian, w tym nowe animacje i usprawnienia systemu powiadomień, ucieszyłaby jednak użytkowników. Niestety posiadacze dotychczas wydanych smartfonów będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Lista urządzeń, które dostały nową wersję na start, jest króciutka. Składa się na nią pięć modeli urządzeń:

  • Google Pixel;
  • Google Pixel XL;
  • Google Pixel 2;
  • Google Pixel 2 XL;
  • Essential Phone.

Android 9.0 Pie - kiedy aktualizacja dla innych telefonów?

Posiadacze pozostałych sprzętów będą teraz niestety czekać tygodniami i miesiącami, a wiele modeli w ogóle nie dostanie aktualizacji. Ze względu na fragmentację Androida poprzednia wersja systemu Google’a po blisko roku od premiery trafiła na zaledwie kilkanaście procent sprzętów.

REKLAMA

Producenci wiedzą jednak, że tak jak wielu osobom nowa wersja nie jest do szczęścia potrzebna, tak jest grupa użytkowników, która nowości wyczekuje. Z myślą o nich pojawiają się deklaracje aktualizacji do wersji Android 9.0 Pie. Podsumowujemy, które smartfony mają doczekać się uaktualnienia.

Czytaj dalej, przejdź do zaktualizowanej wersji publikacji: Android 9.0 Pie – aktualizowana na bieżąco lista smartfonów, które dostaną aktualizację

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA