REKLAMA

Najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie jest iPhone. Ale o dziwo nie ten najlepszy

Raport Counterpoint na maj pokazuje, że Apple odzyskał koszulkę lidera sprzedaży, ale nie dzięki iPhone'owi X. 

06.07.2018 11.47
iPhone 8
REKLAMA
REKLAMA

Counterpoint opublikował majowy raport dotyczący sprzedaży smartfonów na całym świecie. W maju Samsung Galaxy S9 Plus musiał z niechęcią zdjąć koszulkę lidera i przekazać ją swojemu rywalowi. Najlepiej sprzedającym się telefonem na świecie w piątym miesiącu 2018 r. był iPhone 8.

Wyniki sprzedaży pokazują, że Apple przeskoczył Samsunga, choć minimalnie.

Samsung Galaxy S9 Plus jest drugi, ale różnica między nim i liderem jest minimalna. Oba telefony są odpowiedzialne 2,4 proc. globalnej sprzedaży smartfonów. Według autorów raportu, kluczowy dla Apple‘a był wzrost sprzedaży na rynku w Europie. Podczas gdy za wielką wodą Apple utrzymuje bez większych problemów swoją pozycję, Stary Kontynent jest zdecydowanie bardziej podzielony w swoich smartfonowych preferencjach.

Przed mistrzostwami w piłce nożnej Apple zaatakował tematyczną kampanią reklamową. Seria jak How to shoot on iPhone ma poradnikowy charakter. Choć to w dużej mierze to powtórka z rozrywki i wykorzystano fakt, że przez te kilka tygodni wyobraźnię milionów potencjalnych klientów na całym świecie zdominuje piłka nożna i wokół tego motywu nagrano filmy.

Samsung zszedł z podium.

Obaj producenci mają też więcej niż jeden telefon na liście. Na trzecim miejscu pojawił się iPhone X z 2,3 proc. Apple w pierwszej dziesiątce zmieścił jeszcze jeden telefon, mianowicie iPhone’a 8 Plus, który zajmuje 5 miejsce z 2,1 proc. Samsung ma swojego reprezentanta na 6 miejscu, gdzie plasuje się podstawowa wersja Galaxy S9 z 2,1 proc.

REKLAMA

Trzecim producentem, który ma dwa telefony w pierwszej dziesiątce, jest Xiaomi. Na 4. pozycji uplasował się Redmi 5A, który cieszy się dużą popularnością w swoich macierzystych Chinach i na ogromnym rynku w Indiach. Xiaomi Redmi Note 5 jest na 9. miejscu. Analitycy przewidują, że pojawienie się na rynku Xiaomi Mi 8 może mocno namieszać w kolejnych rankingach.

Dopiero między 7. a 8. miejscem różnica robi się naprawdę wyraźna. Samsung Galaxy S9 na 7. miejscu zgarnął 2,1 proc sprzedaży, następny Huawei P20 Lite już tylko 1,4 proc. W ogonie pojawiły się jeszcze Vivo XZ21 i Oppo A83.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA