1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie jest iPhone. Ale o dziwo nie ten najlepszy

iPhone 8
131 interakcji
dołącz do dyskusji

Raport Counterpoint na maj pokazuje, że Apple odzyskał koszulkę lidera sprzedaży, ale nie dzięki iPhone'owi X. 

Counterpoint opublikował majowy raport dotyczący sprzedaży smartfonów na całym świecie. W maju Samsung Galaxy S9 Plus musiał z niechęcią zdjąć koszulkę lidera i przekazać ją swojemu rywalowi. Najlepiej sprzedającym się telefonem na świecie w piątym miesiącu 2018 r. był iPhone 8.

Wyniki sprzedaży pokazują, że Apple przeskoczył Samsunga, choć minimalnie.

Samsung Galaxy S9 Plus jest drugi, ale różnica między nim i liderem jest minimalna. Oba telefony są odpowiedzialne 2,4 proc. globalnej sprzedaży smartfonów. Według autorów raportu, kluczowy dla Apple‘a był wzrost sprzedaży na rynku w Europie. Podczas gdy za wielką wodą Apple utrzymuje bez większych problemów swoją pozycję, Stary Kontynent jest zdecydowanie bardziej podzielony w swoich smartfonowych preferencjach.

Przed mistrzostwami w piłce nożnej Apple zaatakował tematyczną kampanią reklamową. Seria jak How to shoot on iPhone ma poradnikowy charakter. Choć to w dużej mierze to powtórka z rozrywki i wykorzystano fakt, że przez te kilka tygodni wyobraźnię milionów potencjalnych klientów na całym świecie zdominuje piłka nożna i wokół tego motywu nagrano filmy.

Samsung zszedł z podium.

Obaj producenci mają też więcej niż jeden telefon na liście. Na trzecim miejscu pojawił się iPhone X z 2,3 proc. Apple w pierwszej dziesiątce zmieścił jeszcze jeden telefon, mianowicie iPhone’a 8 Plus, który zajmuje 5 miejsce z 2,1 proc. Samsung ma swojego reprezentanta na 6 miejscu, gdzie plasuje się podstawowa wersja Galaxy S9 z 2,1 proc.

Trzecim producentem, który ma dwa telefony w pierwszej dziesiątce, jest Xiaomi. Na 4. pozycji uplasował się Redmi 5A, który cieszy się dużą popularnością w swoich macierzystych Chinach i na ogromnym rynku w Indiach. Xiaomi Redmi Note 5 jest na 9. miejscu. Analitycy przewidują, że pojawienie się na rynku Xiaomi Mi 8 może mocno namieszać w kolejnych rankingach.

Dopiero między 7. a 8. miejscem różnica robi się naprawdę wyraźna. Samsung Galaxy S9 na 7. miejscu zgarnął 2,1 proc sprzedaży, następny Huawei P20 Lite już tylko 1,4 proc. W ogonie pojawiły się jeszcze Vivo XZ21 i Oppo A83.