REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S9 skutecznie skusił Polaków. Padł rekord przedsprzedaży

Choć ceny Samsungów Galaxy S9 i S9+ są dość wysokie, to smartfony te cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż ubiegłoroczne modele. Samsung chwali się rekordową przedsprzedażą w Polsce.

26.03.2018
15:25
Samsung Galaxy S9
REKLAMA
REKLAMA

Przedsprzedaż Samsungów Galaxy S9 i S9+ zakończyła się w ubiegłym tygodniu, a dziś polski oddział firmy chwali się wynikami. Okazuje się, że padł rekord, jeżeli chodzi o wszystkie flagowce Samsunga.

Samsungi Galaxy S9 i S9+ w porównaniu z poprzednią generacją sprzedały się o połowę lepiej, a trzeba pamiętać, że S8 i S8+ w ubiegłym roku również ustanowiły rekord. O jakich liczbach mówimy? Tego niestety Samsung nie zdradza.

Samsung Galaxy S9: skąd biorą się dobre wyniki?

Biorąc pod uwagę dantejskie sceny rozgrywające się pod nowo otwartym salonem Xiaomi w Krakowie można dojść do wniosku, że w naszym kraju próba sprzedaży smartfonów kosztujących 4000 zł musi być skazana na porażkę. To jednak mylne wrażenie, bo jest grupa konsumentów gotowa wydać sporą kwotę, by mieć topowy sprzęt.

W ubiegłym roku Samsung Galaxy S8 kosztował 3499 zł, a S8 Plus - 3949 zł. Bieżąca generacja jest o 50 zł droższa (analogicznie 3599 i 3999 zł), więc mamy praktycznie tę samą cenę, ale dostajemy więcej. Design co prawda nie uległ większym zmianom - poza przeniesieniem czytnika linii papilarnych - ale nowe smartfony mają znacznie lepsze głośniki (nareszcie w układzie stereo), zauważalnie lepsze aparaty i oczywiście nowsze podzespoły.

REKLAMA

Oprócz tego, wielu klientów skusiła promocja dostępna w przedsprzedaży, w której można było otrzymać do 2000 zł zwrotu za oddanie starszego smartfona, więc zakup od razu się częściowo amortyzował. Być może ogólne wyniki sprzedaży również będą lepsze, ponieważ Samsung przedłużył wspomnianą promocję „Witaj Nowy” do 31 marca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA