REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Giełda Papierów Wartościowych ma już swojego bota i nie zawaha się go użyć

Powitajcie GPW Asystenta. Dzięki sztucznej inteligencji ma zapewniać szybki i prosty dostęp do najważniejszych wiadomości giełdowych oraz informacji rynkowych PAP. 

14.03.2018
9:52
Giełda Papierów Wartościowych ma już własnego bota
REKLAMA
REKLAMA

Czy nam się podoba, czy nie, czaty zdecydowanie ułatwiają komunikację między użytkownikami i konsumentami danych usług a ich twórcami. Ostatnio na taką formę zdecydował się największy w Polsce portal aukcyjny - do komunikacji z pracownikami serwisu Allegro.pl posłuży Czat Allegro, który ma zadbać o kontakt w czasie rzeczywistym.

Bot wkracza na giełdę.

Teraz frontem do najnowszych technologii postanowiła ustawić się Giełda Papierów wartościowych w Warszawie i na scenę zaprasza GPW Asystenta.

GPW Asystent działa, podobnie jak wiele innych tego typu rozwiązań, w oparciu o Messengera Facebooka. Na potrzeby warszawskiego parkietu stworzyli go specjaliści z firmy MoveApp – tworzącej aplikacja mobilne na Android i iOS.

Jak działa giełdowy asystent?

REKLAMA

Informacyjny koszyk dla użytkownika uzupełnią najnowsze informacje z rynku Polskiej Agencji Prasowej. Twórcy z MoveApp obiecują, że GPW Asystent będzie systematycznie rozwijany, tak by w niedalekiej przyszłości stać się naturalnym towarzyszem każdego inwestora.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA