Biznes  / News

Giełda Papierów Wartościowych ma już swojego bota i nie zawaha się go użyć

Powitajcie GPW Asystenta. Dzięki sztucznej inteligencji ma zapewniać szybki i prosty dostęp do najważniejszych wiadomości giełdowych oraz informacji rynkowych PAP. 

Czy nam się podoba, czy nie, czaty zdecydowanie ułatwiają komunikację między użytkownikami i konsumentami danych usług a ich twórcami. Ostatnio na taką formę zdecydował się największy w Polsce portal aukcyjny - do komunikacji z pracownikami serwisu Allegro.pl posłuży Czat Allegro, który ma zadbać o kontakt w czasie rzeczywistym.

Bot wkracza na giełdę.

Teraz frontem do najnowszych technologii postanowiła ustawić się Giełda Papierów wartościowych w Warszawie i na scenę zaprasza GPW Asystenta.

Realizacja projektów takich jak GPW Asystent pozwala nam wykorzystać nowe technologie i rozwiązania komunikacyjne. Liczymy na to, że będzie ciekawym uzupełnieniem dla aplikacji mobilnej GPW i platformy GPWTr@der – przekonuje Justyna Rachańska, p.o. dyrektor działu komunikacji i marketingu GPW.

GPW Asystent działa, podobnie jak wiele innych tego typu rozwiązań, w oparciu o Messengera Facebooka. Na potrzeby warszawskiego parkietu stworzyli go specjaliści z firmy MoveApp – tworzącej aplikacja mobilne na Android i iOS.

Jak działa giełdowy asystent?

Wystarczy wybrać „GPW Asystent” na liście kontaktów w komunikatorze i wysłać wiadomość np. z nazwą spółki. W odpowiedzi otrzymamy aktualne notowania oraz inne przydatne informacje, dotyczące m.in. raportów bieżących czy okresowych – informuje MoveApp.

Informacyjny koszyk dla użytkownika uzupełnią najnowsze informacje z rynku Polskiej Agencji Prasowej. Twórcy z MoveApp obiecują, że GPW Asystent będzie systematycznie rozwijany, tak by w niedalekiej przyszłości stać się naturalnym towarzyszem każdego inwestora.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst