REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Biznes

Giełda Papierów Wartościowych ma już swojego bota i nie zawaha się go użyć

Powitajcie GPW Asystenta. Dzięki sztucznej inteligencji ma zapewniać szybki i prosty dostęp do najważniejszych wiadomości giełdowych oraz informacji rynkowych PAP. 

Giełda Papierów Wartościowych ma już własnego bota
REKLAMA
163 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Czy nam się podoba, czy nie, czaty zdecydowanie ułatwiają komunikację między użytkownikami i konsumentami danych usług a ich twórcami. Ostatnio na taką formę zdecydował się największy w Polsce portal aukcyjny - do komunikacji z pracownikami serwisu Allegro.pl posłuży Czat Allegro, który ma zadbać o kontakt w czasie rzeczywistym.

Bot wkracza na giełdę.

Teraz frontem do najnowszych technologii postanowiła ustawić się Giełda Papierów wartościowych w Warszawie i na scenę zaprasza GPW Asystenta.

Realizacja projektów takich jak GPW Asystent pozwala nam wykorzystać nowe technologie i rozwiązania komunikacyjne. Liczymy na to, że będzie ciekawym uzupełnieniem dla aplikacji mobilnej GPW i platformy GPWTr@der – przekonuje Justyna Rachańska, p.o. dyrektor działu komunikacji i marketingu GPW.

GPW Asystent działa, podobnie jak wiele innych tego typu rozwiązań, w oparciu o Messengera Facebooka. Na potrzeby warszawskiego parkietu stworzyli go specjaliści z firmy MoveApp – tworzącej aplikacja mobilne na Android i iOS.

Jak działa giełdowy asystent?

REKLAMA

Wystarczy wybrać „GPW Asystent” na liście kontaktów w komunikatorze i wysłać wiadomość np. z nazwą spółki. W odpowiedzi otrzymamy aktualne notowania oraz inne przydatne informacje, dotyczące m.in. raportów bieżących czy okresowych – informuje MoveApp.

Informacyjny koszyk dla użytkownika uzupełnią najnowsze informacje z rynku Polskiej Agencji Prasowej. Twórcy z MoveApp obiecują, że GPW Asystent będzie systematycznie rozwijany, tak by w niedalekiej przyszłości stać się naturalnym towarzyszem każdego inwestora.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA