REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Znajomi chcą schudnąć w nowym roku? Teraz możesz im kibicować na Facebooku... kolorowym komentarzem

Facebook dorzucił nowe słowa do puli wyrazów podkreślanych dodatkowym kolorem i animacją. Nowa funkcja przyda się już za kilka dni, jak tylko znajomi zaczną wrzucać posty z postanowieniami noworocznymi.

28.12.2017
20:56
facebook postanowienia noworoczne powodzenia dasz rade
REKLAMA
REKLAMA

Postanowienia noworoczne to taka fajna świecka tradycja oszukiwania siebie samych i siebie nawzajem. Wiele osób pewnie nawet święcie wierzy w to, że zmiana cyferek w kalendarzu określających rok wystarczy, by udało się wreszcie zrealizować marzenia.

Zaraz po nowym roku cały świat nagle oznajmia, że pójdzie na siłownię, schudnie, rzuci palenie, nauczy się nowego języka, zacznie czytać więcej książek i będzie mniej scrollować fejsa. Młodsi ludzie zaś zaczną odrabiać na czas prace domowe i przygotowywać się do klasówek. Ta, jasne.

Facebook i postanowienia noworoczne.

W zamierzchłych czasach chwaliliśmy się planami na nowy rok w gronie bliskich, a potem przywieszaliśmy kartkę z wypisanymi planami na analogowej ścianie nad łóżkiem lub przypinaliśmy magnesem na drzwiach lodówki. Po kilku tygodniach, niby przypadkiem, tę karteczkę się zrywało, gdy nikt nie patrzył.

Dzisiaj można motywować się do realizacji postanowień dzięki publicznym wirtualnym ścianom w serwisach społecznościowych. Co odważniejsi informują o noworocznych postanowieniach znajomych na Facebooku z nadzieją, że z publicznej deklaracji trudniej będzie się za dwa tygodnie wycofać.

Pod postami deklarującymi postanowienia noworoczne zwykle pojawiają się wyrazy wsparcia innych użytkowników. W tym roku motywujące komentarze będą w dodatku dodatkowo wyróżnione kolorem i animacją, by przypadkiem nie przegapić ich podczas przewijania tablicy.

facebook postanowienia noworoczne powodzenia dasz rade 1 class="wp-image-654316"

Nowe kolorowe komentarze na Facebooku.

Wystarczy wpisać pod postem komentarz z frazą Powodzenia! albo Dasz radę! (i nie zapomnieć o wykrzykniku), a post zacznie się wyróżniać w zalewie innych wyrazów wsparcia. Oprócz kolorowych literek pojawi się też krótka animacja - inna dla każdego z tych dwóch statusów.

REKLAMA
facebook postanowienia noworoczne powodzenia dasz rade 2 class="wp-image-654319"

Oczywiście funkcja podkreślania wybranych słów w komentarzach na Facebooku nie jest niczym nowym. Już wcześniej można było napisać w komentarzu gratulacje, gratki lub xoxo, by zaobserwować zmianę przemianę nudnych czarnych znaków w fajne, kolorowe literki. Nie zapominajmy też o kolorowych tłach dla samych statusów

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA