REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Od dziś przemówisz do znajomych tęczą. Facebook wprowadził kolorowe tła statusów

Wasze statusy na Facebooku są nudne? Znudziły wam się GIF-y, jednorożce i serducha? Od dziś wasze życie nabierze blasku. A w zasadzie kolorów. Największy serwis społecznościowy świata wprowadził właśnie możliwość "kolorowania" statusów.

20.12.2016
20:56
Facebook wprowadził kolorowe tła statusów
REKLAMA
REKLAMA

Jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słów. Spójrzcie zatem na to:

facebook class="wp-image-535342"

Co widzicie? To ptak? To samolot? Nie, to Facebook! I jego nowa funkcja. Od dziś możecie kolorować swoje posty. Dokładnie rzecz ujmując, umieszczać je na kolorowym tle. Póki co do wyboru mamy osiem wariantów w tym trzy gradienty.

Ta opcja dostępna jest z poziomu aplikacji Facebooka. Na razie nie została udostępniona wszystkim użytkownikom. Widoczna jest zarówno w aplikacji, jak i webowej wersji serwisu. Co zrobić, by uczynić życie lepszym? Wystarczy, że zaczniecie pisać w polu tworzenia statusu, a waszym oczom ukaże się paleta kolorów do wyboru.

Facebook dodał kolorowe tła statusów class="wp-image-535363"

Przyznajcie się! Jesteście porażeni tą nowością?

Trochę podkpiwam, ale w gruncie rzeczy ten mało znaczący drobiazg, ten kolejny przejaw cofania się do epoki paleolitu wspaniały prezent od Marka, pozytywnie mnie dziś nastroił. W świecie wokół nas dzieje się wiele złego. I oto reaguje Mark i pozwala nam kolorować nasze złote myśli. Dostrzegacie ten potencjał? Złe wieści dawać można teraz na szarym tle. Pozytywne zaś ozdobić gradiencikiem. Już widzę tę tęczę w aktualnościach.

Mój redakcyjny kolega Piotr Grabiec napisał mi na Slacku, bym tekst o powyższej nowości zilustrował zrzutem ekranu z MySpace. Nie bardzo wiedziałem o co Piotrowi chodzi, dopóki po wielu latach nie wszedłem na MySpace'a i zobaczyłem, jaki kierunek zmian obrał ten serwis. Kolejny zrzut wystarczy za komentarz.

myspace class="wp-image-535377"
REKLAMA

A już zupełnie poważnie. Nowość może być kontrowersyjna dla tych użytkowników, którzy od lat narzekają na działanie i stabilność androidowej aplikacji Facebooka. Ta zmiana raczej ich nie ucieszy.

Możliwość edycji koloru tła statusów zostanie udostępniona użytkownikom korzystającym z aplikacji Facebooka na Androida. Nie wiadomo kiedy trafi na urządzenia z iOS. Kolorowe posty będą widoczne jednak bez względu na platformę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA