Social media  / Artykuł

Od dziś przemówisz do znajomych tęczą. Facebook wprowadził kolorowe tła statusów

Picture of the author
136 interakcji
dołącz do dyskusji

Wasze statusy na Facebooku są nudne? Znudziły wam się GIF-y, jednorożce i serducha? Od dziś wasze życie nabierze blasku. A w zasadzie kolorów. Największy serwis społecznościowy świata wprowadził właśnie możliwość "kolorowania" statusów.

Jeden obraz jest więcej wart niż tysiąc słów. Spójrzcie zatem na to:

Co widzicie? To ptak? To samolot? Nie, to Facebook! I jego nowa funkcja. Od dziś możecie kolorować swoje posty. Dokładnie rzecz ujmując, umieszczać je na kolorowym tle. Póki co do wyboru mamy osiem wariantów w tym trzy gradienty.

Ta opcja dostępna jest z poziomu aplikacji Facebooka. Na razie nie została udostępniona wszystkim użytkownikom. Widoczna jest zarówno w aplikacji, jak i webowej wersji serwisu. Co zrobić, by uczynić życie lepszym? Wystarczy, że zaczniecie pisać w polu tworzenia statusu, a waszym oczom ukaże się paleta kolorów do wyboru.

Przyznajcie się! Jesteście porażeni tą nowością?

Trochę podkpiwam, ale w gruncie rzeczy ten mało znaczący drobiazg, ten kolejny przejaw cofania się do epoki paleolitu wspaniały prezent od Marka, pozytywnie mnie dziś nastroił. W świecie wokół nas dzieje się wiele złego. I oto reaguje Mark i pozwala nam kolorować nasze złote myśli. Dostrzegacie ten potencjał? Złe wieści dawać można teraz na szarym tle. Pozytywne zaś ozdobić gradiencikiem. Już widzę tę tęczę w aktualnościach.

Mój redakcyjny kolega Piotr Grabiec napisał mi na Slacku, bym tekst o powyższej nowości zilustrował zrzutem ekranu z MySpace. Nie bardzo wiedziałem o co Piotrowi chodzi, dopóki po wielu latach nie wszedłem na MySpace'a i zobaczyłem, jaki kierunek zmian obrał ten serwis. Kolejny zrzut wystarczy za komentarz.

A już zupełnie poważnie. Nowość może być kontrowersyjna dla tych użytkowników, którzy od lat narzekają na działanie i stabilność androidowej aplikacji Facebooka. Ta zmiana raczej ich nie ucieszy.

Możliwość edycji koloru tła statusów zostanie udostępniona użytkownikom korzystającym z aplikacji Facebooka na Androida. Nie wiadomo kiedy trafi na urządzenia z iOS. Kolorowe posty będą widoczne jednak bez względu na platformę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst