REKLAMA

Sony zalewa nas nowościami. Na rynek wjeżdża sześć modeli bezprzewodowych słuchawek

Jeśli zdecydujesz się na przedpremierowe zamówienie nowych sztandarowych Xperii XZ1 i XZ1 Compact, otrzymasz nowe wersje słuchawek Sony h.ear on 2, które właśnie miały swoją premierę.

31.08.2017 13.46
Sony h.ear on 2
REKLAMA
REKLAMA

To już chyba tradycja, że Sony ma coś specjalnego dla osób, które zdecydują się na zakup najnowszych sztandarowych smartfonów w przedsprzedaży. W pierwszej połowie roku do Xperii XZ Premium były dodawane świetne słuchawki Sony h.ear on Wireless NC.

Teraz promocja powróci w nowej odsłonie wraz z debiutującymi Xperiami XZ1 i jej mniejszą siostrą XZ1 Compact. Do zestawów przedsprzedażowych będą dołączane słuchawki h.ear on 2 Wireless NC lub h.ear on 2 Mini Wireless. Czym wyróżniają się te modele?

Rodzina słuchawek Sony z aktywną redukcją szumu została właśnie mocno odświeżona.

Sony h.ear on 2 Wireless NC (WH-H900N) to następca słuchawek Sony h.ear on Wireless NC (MDR–100ABN), z których korzystam prywatnie już od kilku miesięcy.

Sony MDR–100ABN - recenzja słuchawek class="wp-image-576062"

Uwielbiam te słuchawki za jakość dźwięku, czas pracy na akumulatorze (ponad 20 godzin przy połączeniu Bluetooth i włączonej aktywnej redukcji szumów) i duży komfort nauszników. Mimo że zajmują sporo miejsca, to zawsze zabieram je z sobą w podróż. Do ideału brakuje mi tylko nieco skuteczniejszej redukcji szumów.

I choć trudno mieć większe uwagi do pierwszej serii h.ear on, to Sony zaprezentowało dziś drugą odsłonę tych słuchawek, do tego w trzech wariantach.

Najwyższy model - Sony h.ear on 2 Wireless NC - wnosi jeszcze dłuższy czas pracy i dotykowy panel do obsługi.

Sony h.ear on 2 class="wp-image-587852"

Sony WH-H900N (bo taka jest nazwa kodowa nowych słuchawek) do złudzenia przypomina ubiegłoroczny model. Różnicą widoczną na pierwszy rzut oka są nowe kolory, dopasowane do palety kolorystycznej smartfonów Xperia XZ1.

Nowości kryją się w środku. Sony jeszcze mocniej wydłużyło czas pracy na jednym ładowaniu. Teraz wynosi on 28 godzin, co jest wynikiem naprawdę spektakularnym. Do tego 10 minut ładowania pozwala przedłużyć czas słuchania o 65 minut.

Nowością jest także panel dotykowy na prawej słuchawce. Wcześniej to rozwiązanie widzieliśmy w znacznie wyższej i znacznie droższej serii MDR–1000X. O dźwięk ma zadbać kodek LDAC oraz technologia DSEE HX.

Słuchawki podłączymy do smartfona (lub innego odtwarzacza) poprzez Bluetooth lub za pomocą przewodu. Nie zabrakło też technologii cyfrowej redukcji szumu.

Kolejna propozycja to miniaturowe Sony h.ear on 2 Mini Wireless

Sony h.ear on 2 class="wp-image-587853"

Sony Xperia XZ1 ma swoją mniejszą wersję Compact, a słuchawki Sony h.ear on 2 doczekały się mniejszej siostry z oznaczeniem Mini (WH-H800). Jeśli zauważyłeś brak symbolu „NC” (noise cancelling) w nazwie, potwierdzam, że nie jest to błędem. Niestety, mniejsza wersja słuchawek nie dysponuje technologią cyfrowej redukcji szumów.

Mniejszy model jest konstrukcją nauszną, a nie wokółuszną. Po złożeniu słuchawki są zauważalnie mniejsze od większego modelu. Jakość dźwięku powinna być podobna, ponieważ w mniejszym modelu dźwięk również jest przetwarzany przez wiele cyfrowych systemów, na czele z technologią DSEE HX i LDAC.

Sony h.ear on 2 class="wp-image-587854"

Akumulator wystarczy na 24 godziny słuchania muzyki. Po podłączeniu słuchawek na 10 minut do prądu, zapewnimy aż 90 kolejnych minut odtwarzania.

Trzecia nowość to dokanałowe Sony h.ear in 2 Wireless

Sony h.ear on 2 class="wp-image-587856"

Model o oznaczeniu WI-H700 to znacznie mniejsza konstrukcja bazująca na pałąku, który zakładamy na szyję. Kryje on m.in. przewody oraz całkiem pojemny akumulator, który zapewni 8 godzin odtwarzania muzyki.

Słuchawki są zaprojektowane do współpracy ze smartfonem, w tym także do prowadzenia rozmów. O przychodzącym połączeniu poinformują wibracje pałąka.

Premier jest jeszcze więcej. Oprócz serii h.ear Sony odświeża też rodzinę 1000X, która ma jeden z najlepszych na rynku systemów redukcji szumu.

Nowym sztandarowym modelem są  WH-1000XM2, poprawiona wersja MDR-1000X, które zbierały świetne recenzje. Sony obiecuje jeszcze lepszą jakość systemu aktywnej redukcji szumu, dzięki optymalizacji Personal NC Optimizer. Kolejną propozycją są słuchawki z pałąkiem na szyję WI-1000X, również wyposażone w ANC. Całość dopełniają całkowicie bezprzewodowe Sony WF-1000X, o których dowiecie się więcej z wpisu Karola Kopańko, który był na ich premierze w Berlinie.

Razem ze słuchawkami pojawiła się też aplikacja Sony Headphones Connect.

Umożliwia ona zmianę charakterystyki dźwięku poprzez korektor graficzny i preinstalowane efekty dźwiękowe.

Słuchawki Sony h.ear on 2 Wireless NC oraz h.ear on 2 Mini Wireless będą dołączane do przedsprzedażowych zestawów nowych Xperii XZ1 i XZ1 Compact, przy czym będzie można wybrać, który model sobie życzymy.

REKLAMA

Sprzedaż słuchawek w sklepach ruszy we wrześniu. Model WH-H900N wyceniono na 300 euro, mniejsze WH-H800 na 220 euro, a dokanałowe WI-H700 na 180 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA