Sprzęt  / Artykuł

Szykujcie portfele. Samsung Galaxy Note 8 zadebiutuje już w sierpniu

Picture of the author

23 sierpnia Samsung zaprezentuje najnowszy model smartfonu Galaxy Note. To dla koreańskiego producenta niesamowicie ważna premiera.

Po porażce Samsunga Galaxy Note 7, Koreańczycy strzepnęli popiół z podeszew butów i ruszyli dalej w świat. Właśnie ogłosili oficjalnie datę premiery nowego Note'a. Smartfon pokazany zostanie w Nowym Jorku 23 sierpnia.

Na grafice promującej wydarzenie możemy dostrzec zwiastun tego, co zostanie pokazane za miesiąc. Konferencję reklamuje slogan Do bigger things.

Od kilku tygodni mówiło się o tym, że nowy Note odziedziczy po tegorocznym flagowcu, Galaxy S8, bezramkową konstrukcję. Ta zachwyciła wielu recenzentów, ale tez użytkowników. Galaxy S8 jest prawdopodobnie najdoskonalszym dotychczasowym dziełem projektantów Samsunga. Wyróżnikiem serii Note jest oczywiście rysik. Jego na pewno nie zabraknie.

Plotki i przecieki wskazywać mogą, że w nowy phablet Samsunga zostanie wyposażony w 6 lub 8 GB RAM. Przypuszczalnie zaoferuje w najtańszym wariancie 64 GB pamięci wewnętrznej. Hasło Do bigger things zobowiązuje, niewykluczone zatem, że ekran smartfona będzie miał ponad 6-calową przekątną. Poprzednik oferował zaledwie 5,7-cala.

Problematyczne Note'y 7, były dla Samsunga potężnym ciosem.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Chyba żadne powiedzenie nie oddaje tak dobrze tego, jak Samsung poradził sobie z kryzysem wizerunkowym po premierze Note'a 7. Awaryjne smartfony znalazły się w centrum uwagi. Linie lotnicze wprowadziły zakazy wnoszenia tych smartfonów na pokład. Powstała niezliczona liczba memów na temat problemu Samsunga. Wiele innych firm taki kryzys by zatopił, ale nie Samsunga.

Po premierze Galaxy S8 wiadomo było, że producent złapał oddech i przede wszystkim odzyskał zaufanie fanów marki. Widać było to już po uruchomieniu przedsprzedaży modeli S8 i S8+.

Firma zdecydowała się też na dość ryzykowny ruch na rodzimym rynku, gdzie niedawno do sprzedaży wprowadzony został model Galaxy Note FE, czyli ożywiony Note 7. Mówi się o 400 tys. egzemplarzy tego urządzenia. Czym różni się wskrzeszony Note od oryginału? Ma akumulator o pojemności 3200 mAh, oryginał zaś wyposażony był w ogniwo 3500 mAh.

Cena? Nie spodziewajmy się cudów.

Nowy Galaxy Note na pewno nie będzie tanim smartfonem. Jego cena prawdopodobnie przekroczy znacznie 4 tys. złotych. Jest to ciekawe w kontekście premiery innego oczekiwanego urządzenia. Plotki mówią, że jubileuszowy iPhone 8 może być dostępny w trzech wariantach, w tym w wersji premium za ponad 1000 (a nawet 1200) dol. Czas pokaże, czy te doniesienia się sprawdzą.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst